3dcart ile terkedilmiş arabaları azaltın

Alışveriş sepetini terk etme, hemen hemen her çevrimiçi satıcı için bir sorundur ve oldukça büyük bir engel gibi görünebilir. Müşterilerin sepetlerini terk etmelerini nasıl engellersiniz? Neden ilk etapta onları terk ediyorlar? Bu satışlarda size ne kadara mal oluyor? Bunların hepsi, sorunu etkili bir şekilde çözebilmeniz için yanıtlanması gereken sorulardır.

İlk olarak, alışveriş sepetini terk etme nedir? Alışveriş sepetinden vazgeçme, bir müşteri ürünleri sepetine koyduğunda ancak satın alma işlemini tamamlamadan siteden ayrıldığında meydana gelir. Alışveriş sepetlerinin ortalama %68,63'ü terk ediliyor ve bu da çevrimiçi satıcılara satışlarının yarısından fazlasına mal oluyor. Evet!

Peki müşterilerin sepetlerini terk etmelerini nasıl engellersiniz? Etkili bir strateji bulmak için önce alışveriş sepetini terk etmenin nedenini anlamanız gerekir. Birincil sebep fiyat tutarsızlığıdır - müşteri ödeme sayfasına ulaştığında fiyat beklediğinden daha yüksektir. Diğer bir yaygın neden, ödeme prosedürünün kendisinin kafa karıştırıcı olmasıdır. En sık belirtilen üçüncü neden, web sitesi güvenli görünmediği için müşterinin çevrimiçi satın alma konusunda tereddüt etmesidir.

3dcart alışveriş sepetini terk etmeyi nasıl yönetir?

3dcart'ın platformu satışlarınızı en üst düzeye çıkarmaya yöneliktir ve buna alışveriş sepetini terk etme ve bunun tüm nedenlerini ele alma dahildir. İşte terkedilmiş arabaların nedenlerini ortadan kaldırmak için doğrudan çalışan 3dcart'ın özelliklerinden bazıları:

  • Gönderi maliyetleri, Sepeti Görüntüle'de otomatik olarak görünür: Sepeti Görüntüle penceresine nakliye maliyetlerinin dahil edilmesi, tüm terkedilmiş sepetlerin %28'i için verilen nedeni ortadan kaldırarak sürpriz bir fiyat artışını önler.
  • İsteğe bağlı tek sayfalık ödeme: Hızlı tek adımlı ödeme, sorunları en aza indirerek ve terk edilen sepetlerin ek %12'sinin arkasındaki nedeni ortadan kaldırarak işleri basitleştirir.
  • Güvenli ödemeler: 3dcart PCI sertifikalıdır ve SSL teknolojisini ve dolandırıcılığa karşı önlemleri uygulayarak müşterilerin verilerinin güvenliği konusundaki endişelerini ortadan kaldırır.

3dcart başka hangi terk edilmeye karşı özellikler sunuyor?

Aslında birkaç tane! Sepeti terk etme pek çok farklı şeyden kaynaklanabileceğinden, 3dcart, müşterileriniz için satın alma işlemini daha rahat hale getirebilecek her şeyi hesaba katar. 3dcart ile 100'den fazla ödeme yöntemini kabul edebilir ve müşterilerinize birçok seçenek sunabilirsiniz. Misafirlerin mağazanızda oturum açmalarına gerek kalmaması için bir misafir ödemesi uygulayabilirsiniz. Hatta müşterilere terk edilmiş sepetlerini hatırlatacak özel uygulamalarımız ve alışveriş yapanların mağazanızdan ayrılmadan önce ilgisini çekmek için 3dboost uygulamamız bile var.

3dcart'ın Terk Edilmiş Sepet araçları hakkında daha fazla bilgi için, sayfamıza göz atın. Sepeti Terk Etme sayfa.