Rakipleri Yenmek için 3 Kullanım “Bilgi Güçtür.” Bu aforizma zamana direndi çünkü tarih bunu tekrar tekrar kanıtladı. Küçük koloniler, emperyal bir süper güçle savaşmak için bir istihbarat ağı oluşturdu. Bu ağın gelişimi, genç ulusun tarihteki en güçlü ulusa dönüşmesine yardımcı oldu.

Kendi alanlarında izole olmadıklarının farkına varmalıdırlar. Bunun yerine, rakiplerinin hedef kitleleri için rekabet ettiği bir endüstrinin parçasıdırlar.

İnsanlar her tıklamayla yeni veriler oluşturur ve tuş vuruşu. Çoğu, en azından girişimci girişimcilerin amaçları için neredeyse değersizdir.

Burada, böyle bir araca, web kazımaya ve çevrimiçi işletmelerin bunu kullanmaktan nasıl faydalanabileceğine bakacağız.

Web Kazıma Nedir?

Alışılmadık, ideal özelliklere sahip bir metal dedektörü hayal edin.  nesneleri yerden koparır, depoya koyar ve sizin için düzenler.

Web kazıma yazılım, bu sihirli metal dedektörü gibi davranır. Belirli bir veri türünü görmek ve toplamak istediğinizde, yazılımı bir web sayfasına dağıtabilirsiniz. Orada, HTML kodunu otomatik olarak gözden geçirecek ve yalnızca istediğinizi çıkaracaktır.

Bu kulağa yasadışı mı geliyor? Olabilir özel bilgileri veya telif hakkıyla korunan materyalleri sıyırmaya çalışırsanız.

Web kazıma yazılımı esnektir. Web kazıma yazılımı genellikle projeye uyacak şekilde özelleştirildiğinde en iyi sonucu verir. komisyon alabilirsiniz web kazıma uzmanları sizin için bir çözüm tasarlamak için.

E-Ticaret’te Web Scraping’i Kullanma

Site sahipleri trafiği, dönüşümleri, hemen çıkma oranlarını ve daha fazlasını düzenli olarak ölçmelidir. Hangi uygulamaların işe yaradığını ve hangilerinin daha iyi olabileceğini görmek için bilgileri değerlendirebilirler. En büyük başarılarını nerede buluyorlar? En büyük zorluklarla nerede yüzleşiyorlar? Biraz zeka ile, bu rakiplerini alt etmeyi ve üstünlük elde etmeyi öğrenebilirler.

Fiyat İzleme: Daha Az Şarj Etme ve Daha Fazla Yapma

Fiyatları belirlerken dikkatli olmalısınız. Bu çıkmaz en çok benzersiz ürünler satmayan mağazalar için geçerlidir.

Çok fazla ücret alırsanız, aynı ürünü daha düşük maliyetle sunan rakiplere yöneleceklerdir. Kârı artırma girişimlerinizde, sonunda hiç kâr elde edemezsiniz.

Mağaza sahipleri, ödediklerinden çok daha fazlasını kazanma umuduyla mal satın alırlar.  Fiyat izleme, web kazıma işleminin sunduğu kullanışlı bir işlevdir.

Tek bir grafiğe tek bir bakışla daha bilinçli kararlar verebilirsiniz.

Bonus Tavsiye: Pazar Yerleri için Fiyat Takibi

Özel e-ticaret mağazalarının yanı sıra, birçok tüccar mallarını çevrimiçi pazarlarda satıyor. eBay, Amazon ve Facebook gibi siteleri içeren bu ortamların faydaları vardır. Bir tüccarın binlerce rakibine karşı elde edebileceği herhangi bir avantaj, en azından biraz yardımcı olacaktır.

Web siteniz Google arama sonuçlarının ön sayfasında göründüğünde, başardınız demektir. Mağazanız popüler bir anahtar kelime için bu imrenilen noktaya ulaşırsa, daha fazla organik trafik görecektir.

Arama motoru algoritmalarının, hangi sayfaların bu onuru hak ettiği konusunda katı standartları vardır. Web sitenizi bu standartları karşılayacak şekilde düzenleme uygulaması, arama motoru optimizasyonudur (SEO). Herhangi bir çevrimiçi mağazanın pazarlama stratejisinin çok önemli bir parçası olmalıdır.

Daha yerleşik rakiplerinin büyük bir avantajı var. Daha akıllı olanlar, sayfa kopyalarında ve blog gönderilerinde zaten birçok SEO tekniği kullanıyor. Rekabete başlamak için bile akıllı olmalı ve yalnızca en popüler anahtar kelimeleri hedeflemelisiniz.

Sonunda, sahip olduğunuz bilgiye iner. İyi finanse edilen rakiplerin içeriklerini yazarken bolca var.

 1. Yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimeleri arayın
 2. Bu anahtar kelimeleri Google’da arayın ve en iyi sonuçları görün
 3. Web sayfalarını kullandıkları SEO teknikleri için analiz eden komisyon yazılımı
 4. İlk sonuç sayfasından on site hakkında veri toplayın

Bu verilerle, kopyanızın algoritmanın kriterlerine uyması çok daha olasıdır. SEO değerindeki küçük bir artışın bile uzun bir yol kat edebileceğini unutmayın.

SEO, yazma da dahil olmak üzere çeşitli teknikleri kapsar. Web sitenizin metninde mümkün olduğunca çok şeyle uğraşmalısınız. SEO analizi için web kazıma yazılımı talep ettiğinizde, bakması gereken birkaç ayrıntı şunlardır:

 • İkincil anahtar kelimeler. Araştırmanızdan birincil olanı zaten almış olmalısınız.
 • Anlamsal olarak ilgili kelimeler. Arama motoru algoritmaları, yetkili olduğunu düşündüğü web sitelerinin sıralamasını yükseltir.
 • Önerilen geri bağlantılar. . Bunu yapmanın en iyi yollarından biri potansiyel müşteri yaratmaktır.

Bu çaba, insanları web sitenizi ziyaret etmeye ikna etmek için kullanılan süslü bir isimdir. Daha fazla ziyaretçi çekmek, daha fazla satış yapmak anlamına gelmelidir. kurşun üretimi çözüm yazılımı, hedef kitleniz hakkında size daha fazla şey öğretebilir. Potansiyel müşterileri takip etmek ve onları alıcılara dönüştürmek çok daha kolay hale geliyor. Bu mutsuz müşteriler işinizden memnun kalabilirler.

Bir insanın kendi başına yapabileceğinden daha fazla bilgi toplarlardı.

Potansiyel müşterilere sahip olduğunuzda, siz ve ekibiniz onları hedefleyebilirsiniz.

Web kazıma, sektörünüzde en fazla bilgiyi elde etmek için neredeyse sınırsız yetenek sağlar.  Yazılımla araştırabileceğiniz bazı konular ve sorular şunlardır:

 • Müşteri tercihleri. Mevcut müşterileriniz hangi ürünleri beğeniyor? Mevcut tekliflerinizi beğenen insanlar hangi ürünleri satın alma eğiliminde?
 • Pazar eğilimleri. Seçtiğiniz sektörde en çok talep gören ürünler hangileri?

Özet: e-Ticaret Web Kazıma İşlemleri

Diğer birçok kullanım arasında, insanlar komisyon alabilir özelleştirilmiş web kazıma hizmetleri onlara yardım için:

 • Rakip satıcıların benzer ürünler için belirlediği fiyatlardaki değişiklikleri takip edin
 • SEO sıralamasında rakiplerinizin önüne geçin
 • Potansiyel müşteriler oluşturun ve bunları müşterilere dönüştürün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir