E-Ticaret Satışlarını Artırmak için Oyunlaştırmayı Kullanmanın 6 Yolu Son on yılda, e-ticaret satışları istikrarlı bir şekilde artıyor. Ve son tahminler, çevrimiçi alışverişin son zamanlarda arttığını gösteriyor. Daha da önemlisi, bunu herkesin yaptığı gibi yapmaya çalışmamalısınız.

Analitik, arama motoru optimizasyonu, e-posta otomasyonu gibi temel ilkelere %100 bağlı kalmak yerine, A/B testive tıklama başına ödeme reklamcılığı için daha fazlasını yapmanız gerekir.

Yeni müşteriler çekmek için, oyunlaştırma çabalarınızın merkezinde olmalıdır. İstatistiklerin gösterdiği gibi, e-ticareti durdurmak mümkün değil.

Bunu başarılı bir şekilde başarmak için aklın başında olması gereken şey oyunlaştırmadır.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Biraz arka plan üzerinden gidelim.

Oyunlaştırma nedir?

Pazarlama stratejisi. Oyun benzeri öğeler ekleyerek, müşteri katılımını teşvik etme ihtimaliniz yüksektir.

Biz sadece müşteri tabanınızı büyütmekten bahsetmiyoruz ve satışları artırmak herhangi biri.

Hala ikna olmadınız mı? Oyunlaştırmanın günümüzde en iyi markalar tarafından kullanıldığı bazı pratik yöntemlere bir göz atalım.

En İyi Markaların e-Ticaret Satışlarını Artırmak için Oyunlaştırmayı Kullanmasının 6 Yolu

1. Dropbox ve Müşteri Tavsiyeleri

Dropbox yönlendirmesi

Dropbox‘ın piyasadaki en sezgisel ve güvenilir bulut depolama hizmetlerinden birine sahip olduğu uzun zamandır bilinmektedir.

Büyütmek için bir teklif bulmaya karar verdiler. oyunlaştırma sistemi bu, mevcut kullanıcıları arkadaşlarını ve ailesini platforma yönlendirmeye teşvik etti.

Katılan herkes için bir kazan-kazan durumu yarattığı için bunu not etmek önemlidir. Dropbox daha nitelikli müşteri adayları elde ederken, müşteriler dosyalarını depolamak için ekstra depolama alanından yararlandı.

Anahtar Paket Servis

Oyunlaştırma çabalarınızın başarıya ulaşması için iyi bir teşvik sunmanız gerekir. Bu, bunun milyon dolarlık bir ödül teşviki olması gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, müşterilerinize değerli bir şey sunmakla ilgili olmalıdır.

Müşteri katılımının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olmasını sağlamak için, mümkün olduğunca çok kişinin ödüle hak kazanmasını istersiniz. Bunun nedeni, insanların daha büyük bir kısmı bir ödül tasavvur edebildiğinden katılımı teşvik etme eğiliminde olmasıdır.

2. Duolingo ve Günlük Hedefler

Duolingo oyunlaştırma

Bir yabancı dil öğrenme yazılımı olarak Duolingo’nun her şeyi en başından itibaren alması gerekiyordu. Etkileyici bir şekilde, göreve hazırdılar. Tasarımlarında dört noktalı bir oyunlaştırma formülü bulmalarına bayılıyoruz. mobil uygulama Bu, öğrenme sürecini daha eğlenceli ve etkileşimli hale getirir.

Anahtar Paket Servis

Müşterilerin geri gelmesini sağlayan ilgi çekici bir kullanıcı deneyimine sahip olarak, oyunlaştırma konseptinizin büyük bir başarı sağlama olasılığı yüksektir. Genel deneyimi, net kurallar ve çekici bir ödül sistemi ile oynaması kolay olacak şekilde uyarlayın.

3. Teleflora ve Sadakat Programları

teleflora

Çiçekçi marka Teleflora, bir sadakat programı sunarak e-ticaret mağazasını başarılı bir şekilde oyunlaştırdı.

En çok puan alan müşteriler özel rozetlerle ödüllendirilerek “influencer” sıralamasına yükseldi. En iyi oyuncuları ayırt etmek için bir skor tablosu oluşturuldu. Bu yaklaşım, Teleflora’nın yönlendirme trafiği %105 artarken dönüşüm oranı %92 arttığı için uzun vadede büyük bir başarı olduğunu kanıtladı.

Anahtar Paket Servis

Yönlendirmeler, kullanımda olan en yaygın oyunlaştırma stratejilerinden biridir. Bunun nedeni, markaların müşterilerle bağlantı kurması için doğrudan bir yol sunmasıdır. Fikir, bir müşteri bir mağazaya yeni müşteriler gönderdiğinde, bir takdir göstergesi olarak bir ödülün tadını çıkarması bakımından da yeterince basittir.

Öte yandan, puan tabanlı bir sistemi benimserseniz sadakat en iyi şekilde oyunlaştırılır.

4. Nike ve Fitness Takibi

Nike Yakıt Bandı

kişiselleştirilmiş fitness izleme platformu. Nike+ Fuelband aksesuarları, kullanıcılardan daha iyi hedeflenmiş içerik pazarlama kampanyaları oluşturmalarına yardımcı olan değerli bilgiler toplamak için yapılmıştır.

Hepsinden iyisi, Nike+ Fuelband sistemi, kullanıcılara antrenmanlar sırasında başkalarıyla kafa kafaya mücadele etme teşviki sağladı. Herkesin içinde rekabetçi bir çizgiye sahip olma eğiliminde olduğu göz önüne alındığında, müşterileri daha fazla ödül aramaya ve ödüllendirilmeye teşvik eden mükemmel bir kurulum.

Anahtar Paket Servis

Dijital pazarlama uzmanları, başarılı bir kampanya için mümkün olduğunca fazla bilgiye ihtiyacınız olduğunu iddia edecek olsa da, bu oyunlaştırma için geçerli değildir.

5. Magnum ve Sosyal Paylaşım

Magnum zevk avı

Anahtar Paket Servis

Bunu başarmak için müşterilere, kazandıklarında hazır mesajları özelleştirme gücü vermenizi öneririz. Eğer oyun ilginçse, o zaman muhtemelen paylaşmaya her zaman hazır olacaklardır.

6. Dominos ve Mobil Uygulama Deneyimleri

Dominos'un yeni pizza şefi uygulaması

Bu popüler pizza kuruluşu, pazarlama stratejisinin bir parçası olarak oyunlaştırmayı dahil etti.

Onların Yeni Pizza Şefi uygulaması Hem Android hem de iOS için piyasaya sürülen , pizzayı kişiselleştirme ve sipariş etme sürecini oyunlaştırmak için artırılmış gerçeklik kullanıyor.

Bu, müşterilerin satın alma sürecinde eğlenmelerini sağladığı için harika bir hamleydi. Müşteriler, bir listedeki seçenekleri seçmek yerine pizzalarının gerçek zamanlı olarak hayata geçtiğini görebilirler.

Anahtar Paket Servis

Kim olmayı tercih ederdin? Süpermen mi Batman mi?”

Testi sosyal medya sayfalarınızda tanıtarak bir adım daha ileri gidebilirsiniz. Hazır başlamışken, müşterilerinizin başkalarıyla paylaşmaya kendilerini mecbur hissetmeleri için neden testi de teşvik etmeyesiniz?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir