Steve Balmer, 2006’daki geliştirici konferansında bir web sitesi işletiyor ve Microsoft’un CEO’su olmasaydı, kötü şöhretli “geliştiriciler” sloganı yerine “dönüşümler, dönüşümler, dönüşümler” zikrederdi.

Niye ya? Çünkü her şey çevrimiçi dünyadaki dönüşümlerle ilgili.

Ve dönüşüm oranları nasıl iyileştirilir? Daha fazla trafik.

Evet, daha fazla trafik mutlaka daha yüksek dönüşüm anlamına gelmez, ancak kartlarınızı doğru oynarsanız, trafikteki artış her zaman daha yüksek dönüşümlere yol açmalıdır.

Harika – şimdi web sitenize nasıl daha fazla insan çekeceğinizi merak ediyorsunuz. Düşüncelerinizi bu şekilde sallamanız akıllıca olur çünkü trafiğinizi artırmak için sizinle gerçekten parlak fikirleri paylaşmak üzereyim.

1) Röportaj Yap

Mülakat almanın trafiği artırmanın hızlı bir yolu olarak görülmemesi gerektiğini unutmayın. Bu, anlık bir trafik artışından çok daha derin etkileri olan bir yöntemdir.

Ancak, doğru yapılırsa röportajların çok fazla trafik çektiği inkar edilemez.

Endüstri düşünce liderlerinizle görüşmek, onları tanımanın veya onlardan endüstri hakkında tavsiye istemenin harika bir yolu değildir; aynı zamanda takipçilerinden yararlanmanın ve hedef kitlelerine nüfuz etmenin harika bir yoludur.

Ayrıca, blogunuzun güvenilirliğini ve tanınırlığını artırır. Düşünce liderleri genellikle çok sayıda insan tarafından takip edilir ve onlara güvenilir ve eğer röportajınızı izleyicileriyle paylaşırlarsa, tek başına bu bile sözün oldukça hızlı bir şekilde yayılmasına yardımcı olur. Burada WPblog’da, harika bir bilgi kaynağı oldukları için röportajlar yapmaya başladık.

Endüstri düşünce liderlerinizden röportajlar almak için doğru yaklaşımla başarabilecekleriniz şunlardır:

 • Düşünce liderleriyle uzun vadeli ilişkiler kurun.
 • Kitlenize uzmanlardan öğrenecekleri bir şeyler verin.
 • Görüşülen kişinin kitlesini çekin.

Ancak, röportajların pazarlama potansiyelini de hızla fark ettik ve o zamandan beri insanları sohbete davet etme sıklığını artırmayı planladık.

2) Reddit’e gidin

Reddit bir sosyal medya platformudur 330 milyondan fazla kullanıcıyla ve pek çok insan bundan faydalanmıyor.

Facebook’un sürekli azalan hedef kitle erişimiyle, makaleleri paylaşmak veya web sitenizi tanıtmak için artık en iyi platform değil (en azından ücretli reklam olmadan). Evet, Twitter hala orada, ancak çoğunlukla insanlarla etkileşim kurmak ve sohbetleri canlı tutmak için. Pek çok başka platform da var, ancak tüm bu ortamlarda çekişmek çok fazla çalışma gerektiriyor.

Reddit ise içeriğinizi dünyanın her yerinden insanlarla paylaşmanız için hızlı bir yol sağlar. İçeriğiniz harikaysa, insanlar onu sevgiyle duş alacak!

Bu nedenle, Reddit gidilecek en iyi yerlerden biridir. kreasyonlarınızı tanıtın ve web sitenize ekstra trafik getirin organik pazarlama stratejileri dalmadan önce.

Ancak, emin olun, anlamlı bir katkıda bulunursanız, popüler sosyal medya web sitesinden trafiğinizde ani bir artış bekleyebilirsiniz!

3) Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler için Optimize Edin

Uzun kuyruk anahtar kelime optimizasyonu, çoğu blogcunun çok fazla dikkat etmediği bir trafik kazanma tekniğidir. Bunun nedeni, bu blog yazısı optimizasyon stratejisinin ne kadar faydalı olabileceğini gerçekten bilmiyor olmanız olabilir.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler söz konusu olduğunda yararlanmak için birçok fırsat var. senin iken anahtar kelime araştırması daha kısa anahtar kelimelerin çok fazla arama hacmine sahip olduğunu ve daha uzun anahtar kelime aramalarının düşük arama hacimlerine sahip olduğunu gösterebilir, bu genellikle şu anlama gelir: bu anahtar kelimelerde daha az rekabet var.

Bu nedenle, bu tür uzun anahtar kelimeler üzerinde sıralama yapmak sadece daha kolay değil, aynı zamanda uzun kuyruk anahtar kelimeler üzerine yazmak, okuyucuyu kısa kuyruk anahtar kelime makalelerinde mümkün olmayan bir yolculuğa çıkarmanız anlamına da gelir. Bu tür makaleler, kullanıcılarınızın arama amacı etrafında yazılır ve onların tam ihtiyaçlarını karşılama eğilimindedir.

Bütün bunlar daha iyi organik trafik ve daha düşük hemen çıkma oranları sağlar.

Ayrıca, bir dip not olarak, insanların kısa kuyruklu anahtar kelimeleri paylaşmaktan çok uzun kuyruklu anahtar kelimeleri arama eğiliminde olduklarını unutmayın.

4) Misafir Bloglama

Dünyayı gezmenin sizi başka türlü asla göremeyeceğiniz yeni deneyimlere ve keşiflere nasıl açtığını düşünün. Aynı şey web sitenizdeki içerik için de geçerlidir. Web siteniz için istediğiniz kadar içerik oluşturmaya devam edebilirsiniz ve bu harika. Ancak web sitenizin dışına göz attığınız ve devasa çevrimiçi dünyayı keşfettiğiniz an, onun gerçek potansiyelini fark ediyorsunuz.

Analojileri bir kenara bırakarak, şunu bilin ki misafir bloglama web sitenize ekstra trafik getirmenin en iyi yollarından biridir. Röportajlardan diğer insanların takiplerinden nasıl yararlandığınız gibi, konuk bloglama yoluyla diğer blogların hedef kitlelerine dokunabilirsiniz.

Konuk yazar olarak diğer bloglar için yazdığınızda, yalnızca katkıda bulunan biri olmazsınız, aynı zamanda adınız okuyucuların dikkatini çeker. Bu, sektörünüzün aktif bir üyesi olduğunuzun sosyal kanıtı olarak hareket eder ve okuyucuların sizi daha ciddiye almasına yardımcı olur.

Ama en önemlisi, kendi web sitenize geri bağlantılar oluşturur.  Her iki durumda da, anlamlı içerikle katkıda bulunursanız, insanlar içeriğinizi ve web sitenizi kontrol etmek isteyeceklerdir, bu da sonuçta daha fazla trafik çektiğiniz anlamına gelir. Konuk blogunu ne kadar yüksek otorite web sitesine koyarsanız, kendi web siteniz için o kadar fazla trafik alabilirsiniz.

5) İçeriğinizi Yeniden Amaçlayın

Demek çok fazla içerik yazıyorsun, değil mi? Harika, çünkü çok sayıda makale yazmak, çok fazla trafik çekmenin kesin yoludur. Ama basit bir yeniden kullanım amacının sizin için neler yapabileceğini biliyor musunuz? Biraz bunun hakkında konuşalım.

Pek çok insan içeriğin yalnızca yazılı içeriğe atıfta bulunduğunu düşünüyor – bu doğru değil. çok var birçok içerik türü Kullanılmayan kitlenizin büyük bir bölümünün ilgisini çekme konusunda muhtemelen kaçırdığınızı yaratabilirsiniz. Size oluşturabileceğiniz farklı içerik türleri hakkında bir fikir vermek için şu multimedya fikirlerine bir göz atın:

 • bilgi grafikleri
 • Mizah
 • Videolar
 • Fotoğraf galerileri
 • Araştırma ve veri
 • GIF’ler
 • e-kitaplar
 • Çizgi Romanlar/Animasyonlar
 • Gömülü tweet’ler
 • Yararlı elektronik tablolar ve belgeler
 • Podcast’ler
 • Slayt gösterileri
 • Çevrimiçi oyunlar
 • yarışmalar
 • zaman çizelgeleri
 • Web seminerleri
 • Pinterest/Instagram gönderileri
 • sınavlar
 • Vlog’lar
 • ekran görüntüleri
 • Makalelerin toplanması
 • İllüstrasyonlar
 • mikro videolar

Bu muhtemelen bir seferde alınması gereken çok fazla bilgidir. Ancak, yazılı materyal dışında içerik oluşturabileceğiniz birçok yolu açıkça göstermektedir.

Ancak en iyi yanı, yazılı makalelerinizden herhangi birini alıp içeriğini kullanabilmenizdir. bir infografik oluştur, video, Instagram gönderisi, slayt gösterisi veya yukarıda bahsettiğim diğer görsel içerik biçimlerinden herhangi biri.

İşin aslı, herkes bir makaleyi okumaya hazır değil. Kimisi aynı bilgiyi video formatında, kimisi de infografik olarak tercih edebilir. Aynı blog gönderisinde üç formatı da sağlayabilirseniz, diğer birkaç blogun beğenebileceği beğenileri elde edersiniz.

Örneğin, blogunuzda nasıl yapılır makaleniz varsa, bunu hedef kitleniz için bir ekran görüntüsü videosuna dönüştürebilirsiniz ve web sitenize bağlı çok sayıda video izleyiciniz var.

Çözüm

Bu nedenle, web sitenize daha fazla trafik çekmenin 5 yolunu tartıştık. Bu yöntemleri düzenli olarak uyguladığınızda, çok yakında analitik gösterge tablonuzda bir artış görmeye başlayacaksınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir