1970’lerin geleneksel TV reklamlarından günümüzün YouTube’una kadar video, günlük hayatımızın bir parçası haline geldi.

Inc’e göre, yaklaşık %90 insanların satın alma kararı verirken videoları faydalı buluyor ve kullanıcıların neredeyse %64’ü bir videoyu izledikten sonra bir ürünü satın alma olasılığı daha yüksektir.

Cisco tarafından araştırılan yeni bir çalışma, 2019’un sonunda videonun şundan fazlasını temsil edeceğini öngörüyor. %80 tüm internet trafiğinin; sadece Amerika Birleşik Devletleri için bu oran %85’in üzerinde olacaktır. Bu istatistikler, videoların günümüzde bir işletmeyi pazarlamak için ne kadar önemli hale geldiğini gösteriyor – özellikle de e-ticaret söz konusu olduğunda.

Video yalnızca tüketiciler arasında güven oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda insanların ürün satın alırken kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olur. Bunun dışında video pazarlama, işletmelerin hedeflerini, iş hedeflerini ve ürünlerinin müşterilerine görsel-işitsel bir ortamda neler yapabileceğini aktarmalarına yardımcı olur. Potansiyel müşterilerinizin ürünlerinizin tüm yönlerini açıkça anlamasını istiyorsanız, pazarlama planınıza videoyu dahil etmelisiniz. Günümüzde pek çok e-Ticaret markalarının video pazarlamasından yararlanma yolları farklı paylaşımlarla dağıtım kanalları.

Bu yazıda, nasıl olduğunu tartışacağız e-ticaret işletmeleri dönüşümleri ve nihayetinde satışları artırmak için videoları kullanabilir. O halde, daha fazla gecikmeden, başlayalım.

Kitlenizi Tanıyın

Herhangi bir videoyu planlamadan önce Pazarlama stratejisi işinizi büyütmek için önce hedef kitlenizi tanımalısınız. Sonuçta, hedef kitlenizi tanımak, insanların en çok hangi içeriği ve mesajları önemsediğini anlamanıza yardımcı olur.

Ayrıca hedef kitlenizin bir üründe ne aradığını da öğrenmelisiniz. En önemli zorlukları nelerdir ve geçmişte hangi çözümleri ve ürünleri kullanmışlardır?

Ayrıca müşterilerinize ürünleriniz hakkında neyi sevip neyi sevmediklerini de sorabilirsiniz. Müşterilerinizi daha iyi tanımanın birçok yolu vardır.

Hedef kitlenizi tanımanın, onlara daha iyi hizmetler sunmanın anahtarı olduğunu ve bunun da istikrarlı müşteri ilişkileri ve daha fazla dönüşümle sonuçlandığını unutmayın.

Ürün Yakın Çekimlerini Çekin

Dönüşüm oranları söz konusu olduğunda, bir ürün tanıtımından daha güçlü bir şey yoktur. Doğru yapıldığında, müşterilerin ürününüzü satın almaları durumunda hayatlarının nasıl iyileşebileceğini görmelerine yardımcı olur. Ürünlerinizi daha net göstermenin en iyi yollarından biri de ürünlerinizi yakından ve farklı açılardan göstermektir. Çeşitli meleklerden ürünleri gösteren videoların, büyük olasılıkla müşterilere ne satın aldıklarını daha iyi anlamalarını sağladığı için daha fazla dönüşüm ve paylaşım getirdiği kaydedildi.

Bir ankete göre, yaklaşık %42 Tüketicilerin yüzdesi ürün demo videolarını izlemeyi seviyor. Aşağıda bir örnek StudioEpicMind tarafından hazırlanan ürün videosu bir pırlanta nişan yüzüğüne sahip.

Video, yüzüğü çeşitli açılardan gösterir ve yakından bir görünüm sağlar. Yakın plan videoların izleyicilere ayrıntılı ve samimi bir görünüm kazandırdığını daima unutmayın. Bu nedenle, bu video izleyicilere yüzüğün neye benzediğini daha iyi anlamalarını sağlar.

Videolarınıza Duygu Ekleyin

Video içeriğiyle ilgili en iyi şeylerden biri, duygularınızı güçlü ve hızlı bir şekilde hedef kitlenize aktarabilmenizdir, bu da videolarınızın dönüşüm oranını artırabilir. Ürününüzü satmak için video kullanıyorsanız, izleyicilere bu ürünün kendilerini nasıl hissettireceğini gösterin. İzleyicilerin ürün olmadan yaşadıkları acıyı anlamalarını sağlamak önemlidir.

Unutmayın – çoğu insan mantığa göre değil duygulara göre karar verir. Bu nedenle, ürünlerinizle ilgili doğru duyguları onlara hissettirmelisiniz. Bunu yaparak, kesinlikle bir artış fark edeceksiniz. dönüşüm oranları. Belki de giderek daha fazla pazarlamacının bu konu hakkında konuşmasının nedeni budur. duygusal video pazarlamanın faydaları. Aşağıda, ürün videolarınız üzerinde duygusal bir etki yaratmanın birkaç yolu bulunmaktadır.

Hikaye Anlatmaya Odaklanın

Hikaye anlatımı, duygusal bir yanıt almanın en iyi yollarından biridir. Hikayeler, sizinle ve işinizle ilgili bilgi ve bilgileri paylaşmanıza yardımcı olabilir. Videolarınıza bir hikaye eklediğinizde, hem kitlenizde yankı uyandırabilir hem de duyguları iletebilir. Harika hikayeleri olan videoların müşterilerinizin aklında uzun süre kalacağını unutmamak önemlidir.

Bunu Ticari Hale Getirmeyin

Günümüzde insanlar kandırılmaktan bıktı. Bunun yerine, gerçek bir iletişim ararlar. Bir mesaj reklam gibi koktuğunda insanlar sesini keser. Bu yüzden otantik olun, sevimsiz değil.

Duyguları Videonuza Bağlayın

Duyguları videolarınıza dikkatlice bağlayın. Sonuçta, seçiminiz insanların videonuzu izledikten sonra nasıl davranacağını etkileyebilir. Buna göre Bilim,

  • Hüzün bağlantı kurmamıza yardımcı olur
  • Mutluluk paylaşmak istememizi sağlar
  • Korku ya da şaşkınlık bizi bir şeyler için çaresiz bırakır
  • Öfke bizi daha inatçı yapar

Ürün İnceleme Videoları Oluşturun

Potansiyel müşterilerinizin sizin ve ürünlerinizin incelemelerini kontrol edebileceği çok sayıda yer olmasına rağmen, hiçbir şey video referanslarından daha ikna edici olamaz. Sahte video referansları oluşturmak oldukça zor olduğu için, potansiyel müşterilerin video incelemelerinizin gerçek olduğuna inanma olasılığı daha yüksektir.

Bunun dışında videolar, metin incelemelerini okumaktan çok daha ilgi çekicidir. Potansiyel müşterileriniz, mevcut müşterilerinizin yüzlerinde bu gülümsemeyi gördüklerinde, çevrimiçi mağazanızdan alışveriş yapmaya daha istekli olacaklardır.

Eğlenceli Videolar Oluşturun

Hepimiz eğlenmeyi severiz, değil mi? E-Ticaret videolarımıza eğlenceli öğeler koyduğumuzda, bunlar hızla paylaşılır ve bazen viral hale gelir. Unutmayın: İzleyiciler zamanla ilgilerini kaybederler, bu nedenle videolarınızın kısa ve eğlenceli olduğundan emin olun.

Eğlenceli ve ilgi çekici bir pazarlama videosu hazırlarken kavramın kanıtı oldukça önemlidir. Bu nedenle, önce fikrinizi doğru bir şekilde alın. Planınız doğru şekilde düzenlenmezse, çok fazla zaman ve para kaybedebilirsiniz.

Üstelik eğlence dünyasının taslağını da anlamak gerekiyor. Bir videoyu eğlenceli yapan şeyin ne olduğunu öğrenin. Bunu anlamak için yeterli araştırma yapmanız gerekecektir. Bazı gerçek bilgilere ihtiyacınız varsa, çocuklarınızla hangi videoları tercih ettikleri hakkında konuşabilirsiniz. Hedef kitleniz değiller, ancak biraz eğlence getirmek için ne tür içerik üretebileceğiniz konusunda size bir fikir verecekler.

Film Uzmanı Röportajları

Sektörünüzde otorite oluşturmak istiyorsanız, bu yöntem tek başına size çok yardımcı olabilir. Ürünleriniz veya hedef kitlenizin görmeyi tercih ettiği bir konu hakkında uzmanlarla röportaj yaptığınızda, sektörünüzde otorite oluşturursunuz. Günümüzde insanlar yaklaşan trendleri duymayı ve en iyinin en iyisinden yeni şeyler öğrenmeyi seviyor; röportajlar, kitlenize bu tür içerikleri vermenin en iyi yollarından biridir.

Bunun dışında, röportaj yapan uzmanlar, videolarınızı kendi kitleleriyle paylaşırlarsa erişiminizi genişletebilir.

Facebook veya Instagram’da Canlı Yayına Geçin

Facebook ve Instagram Live gibi seçeneklerle videolarınızın önceden kaydedilmesine gerek yoktur. Sadece sosyal medya hesabınıza giriş yapın, mesajınızı planlayın ve Canlı yayına geçin. Canlı videolar yalnızca takipçilerinizle gerçek zamanlı olarak konuşmak için kullanılabilecek harika bir ortam değil, aynı zamanda ürününüz hakkında ayrıntılı bilgi de sağlar. Çoğu zaman, canlı videolara, ürün veya hizmetiniz hakkında gelen soruları yanıtlamak için kullanabileceğiniz bir canlı sohbet eşlik eder, bu da müşteri ilişkilerinde sahip olabileceğiniz güven ve şeffaflık düzeyini artırır.

“Nasıl Yapılır” Eğitim Videoları Oluşturun

“Nasıl Yapılır” eğitim videoları, müşterilerinize ürününüzün gerçek değerini göstermede son derece yardımcı olarak kabul edilir. Bu tür videolar yardımıyla müşterilerinize ürünlerinizin neler yapabileceğini anlatmakla kalmaz, aynı zamanda onların ürününüzü tüm yönleriyle sanal olarak anlamalarına yardımcı olursunuz. Bunun dışında, ürününüzün farklı kullanımlarını da ön plana çıkarabilirsiniz. Örneğin, Avustralyalı bir ev aletleri markası olan Breville, YouTube’a hassas bira makinesini kullanmanın farklı yollarını gösteren bir dizi video yükledi. Bu serideki videolardan biri hakkında Soğuk Demleme.

Kurulum Kurulumu veya Manuel Videolar Oluşturun

Bugün kimse uzun bir el kitabını okumayı tercih etmez. Bir ürün kurulum ve kurulum videosu oluşturarak potansiyel müşterilerinize yeni ürünlerini nasıl kuracaklarını kısaca açıklayabilirsiniz.

Ayrıca, kullanıcılar halihazırda kullandıkları ürünler hakkında bilgi aramaya devam ederler. Bu sorgular ve sorular etrafında videolar oluşturabilirseniz, bu tür videolar YouTube kanalınıza veya e-ticaret mağazanıza daha fazla trafik çekebilir ve sonuçta dönüşüm ve satışları artırabilir.

Çözüm

Yıllar geçtikçe videolar, e-ticaret işletmelerinin dönüşümlerini artırmaları için en önemli araçlardan biri haline geldi. Videoları kullanarak ürün ve hizmetlerini daha etkileşim merkezli bir şekilde tanıtmaya başladılar. bir göre makale Small Business Trends’de yayınlanan video, resim ve metnin birleşiminden neredeyse 12 kat daha fazla paylaşım üretiyor.

Yani, eğer almayı planlıyorsanız e-ticaret işi Bir sonraki seviyeye geçmek ve kendi sektörünüzde bir iz bırakmak istiyorsanız, videoları kendi işinize dahil etmelisiniz. Pazarlama stratejileri. Bu kılavuzun, dönüşümlerinizi artırmak için videoları nasıl kullanacağınız konusunda size bazı benzersiz ipuçları sağladığını umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir