Kaynak Kodlu PHP’de Basit Öğrenci Sonuç Yönetim Sistemi PHP Dili kullanan Öğrenci Sonuç Yönetim Sistemine dayalı basit bir proje  . Tüm kullanıcıların öğrencileri ve sonuçlarını yönetmesine izin verecek bir dizi özelliğe sahiptir. Bu sistem ve web uygulamasının konsepti tamamen açık, gerçek hayat senaryolarıyla aynı ve üzerinde iyi uygulanmış. Kaynak kodu dosyalarıyla PHP MySQL’de ücretsiz basit öğrenci sonuç yönetim sistemi projesini indirmek için, İndir düğmesi için lütfen bu yazının en altına gidin.

Basit Öğrenci Sonuç Yönetim Sistemi PHP Projesi Hakkında

Devam edersek, PHP’deki bu sonuç yönetim sistemi projesi, esas olarak çok sayıda sonuçla uğraşmaya odaklanır. Ayrıca sistem, sınıflar ve öğrenciler için mevcut tüm kayıtları görüntüler. Ayrıca sistem, işaret sayfalarının görüntülenmesine de izin verir. Proje iki kategoriye ayrılıyor; Yönetici ve Öğrenci. Bu web uygulamasına genel bir bakışla, öğrencilerin kendi sonuçlarını görüntülemeye devam edebilir. Bunun için öğrencinin bir sınıf seçmesi ve rulo numarasını girmesi gerekir. Bundan sonra, sistem o öğrencinin not sayfasını görüntüler. Not sayfası, her kağıttaki toplam puan, yüzde ve öğrenci ayrıntılarından oluşur.

Yönetici Paneli ve Sonuç Yönetimi

Öte yandan, bir yönetici sistem üzerinde tam kontrole sahiptir. Bir yönetici, sistemin doğru akışını sağlamada ana rolü oynar. Bir yönetici, sınıfları, öğrencilerini ve ilgili sonuçlarını yönetme hakkına sahiptir. Sonuç yönetiminin ilk adımı, her öğrencinin belirli derslere güvenmesidir. Bunun için kullanıcının sınıf adını ve kimliğini girmesi gerekir. Benzer şekilde, bir yöneticinin öğrencinin adını vermesi, uygun sınıfları seçmesi ve öğrenci eklemek için sıra numaralarını sağlaması gerekir. Ve son olarak, yönetici sonuç üretmeye devam edebilir. Bu bölüm, her kağıtta sınıf adı, rulo numarası ve toplam puan gerektirir. Gönderdikten sonra, sistem üzerinde bir yüzde ile bir rapor hesaplar ve oluşturur. Daha sonra öğrenciler kimlik bilgileriyle görüntüleyebilir. Ayrıca, kullanıcı mevcut sonuçları güncelleyebilir ve silebilir.

Son olarak, PHP MySQL’de bu Öğrenci Sonuç Yönetim Sistemi Projesini kullanırken daha fazla kullanıcı deneyimi için basit renk kombinasyonlarıyla temiz ve basit bir gösterge panosu sunulur. UI öğeleri için, Bootstrap gibi herhangi bir CSS çerçevesinin katılımı olmadığından Vanilla CSS’yi tamamen kullanır. PHP MySQL Projesinde, takip edilmesi gereken en az ancak gerekli özellikleri içeren bir yönetici ve öğrenci paneli ve öğrenme amaçlı bilgili bir kaynak içeren yeni bir Basit Öğrenci Sonuç Yönetim Sisteminin sunulması.

Mevcut Özellikler:
 • Admin Paneli
 • Öğrenci Paneli
 • Sınıfları Yönet
 • Öğrenci Yönetimi
 • Öğrencinin Sonucunu Oluştur
 • Mevcut Sonuçları Yönet
 • Sonucu Görüntüle (Rapor Kartı)
Proje Adı: Basit Öğrenci Sonuç Yönetim Sistemi
Kullanılan Diller: PHP
PHP sürümü (Önerilen): 5.6 veya Daha Yeni
Veri tabanı: MySQL
Tip: Web Uygulaması
Geliştirici: Farah Harrat
Güncellemeler: 0

Talimatlar: Nasıl Çalıştırılır?

 • Projeyi indirmeyi bitirdikten sonra  sıkıştırmayı açın  proje dosyasını
 • Orada “htdocs” adında bir klasör bulacaksınız.
 • “htdocs” klasörünün içine proje klasörünü yapıştırın (.zip değil, ayıklanmış klasör).
 • Favori tarayıcınızı açın; Google Chrome veya Mozilla Firefox kullanmanızı öneririz.
 • Ardından, “ http://localhost/phpmyadmin URL’sine gidin .
 • “01 LOGIN DETAILS & PROJECT INFO.txt” içerisinde verilen isimle bir Veritabanı oluşturun.
 • “İçe Aktar” sekmesine tıklayın ve “DATABASE FILE” adlı klasör altında sağlanan veritabanı dosyasını (.sql) seçin.
 • Tüm bunları ayarladıktan sonra “ http://localhost/[ PROJECT_FOLDER_NAME ] URL’sine gidin /“ URL’sine gidin
 • Tüm oturum açma bilgileri proje klasörü içinde verilmiştir, bunu kontrol edin ve kullanmak için girin.

Ve işte karşınızda, PHP MySQL’de Basit Öğrenci Sonuç Yönetim Sistemi projesinin tam kurulumu. Bu özel PHP projesi için, proje en eski PHP sürümüyle iyi çalışmayabileceğinden, PHP Sürüm 5.6 veya Daha Yenisi gereklidir. Bu nedenle, en eski PHP sürümüne (5.6’dan daha az) sahip olan kullanıcılar, onu çalıştırırken çeşitli sorunlarla karşılaşabilirler. Sonuç olarak, şu anda PHP sürümünüzü (yalnızca en eski sürümü kullanıyorsanız) yükseltmeniz gerekecek. PHP MySQL Kaynak Kodunda Ücretsiz Öğrenci Sonuç Yönetim Sistemi Projesini İndirin. Bu nedenle, bu basit sonuç yönetim sistemi PHP projesi, bu tür PHP web uygulamalarına geniş bilgi birikimi sağlayan tüm başlangıç ​​seviyeleri için temel bir projedir. Sonuç olarak, ücretsiz kaynak kodlu bu PHP projesinin tamamı mutlak bir projedir ve kullanıcıların bu konuda daha fazlasını öğrenmesi ve keşfetmesi için anlamlı bir yoldur.

Kaynak Kodlu PHP MySQL’de Basit Öğrenci Sonuç Yönetim Sistemi Projesini Ücretsiz İndirin:

İNDİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir