Amazon  Güvenilir Bir İş Modeli mi?

Amazon Mağazanızın Karlarını Nasıl Artırabilir? Çevrimiçi satışın gelişen bir endüstri olduğu bir sır değil. Amazon gibi büyük pazar yerlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, alışveriş yapanlar her zamankinden daha fazla alışveriş yapmak için telefonlarına ve bilgisayarlarına akın ediyor.

Aslında, tüm küresel perakende satışların e-ticaret payı, yıllar geçtikçe istikrarlı bir şekilde arttı.

e-ticaret perakende satışları

bu e-ticaret sektörü her geçen gün büyümekle kalmıyor, perakendede de önemli bir oyuncu olması bekleniyor. 99Firms'e göre 2020 için E-Ticaret İstatistikleri, çevrimiçi satışların 2040 yılına kadar tüm satışların %95'inden sorumlu olması bekleniyor.

Bu sizin için harika bir haber çünkü kira, iç tasarım, elektrik, personel ve diğer her şeye binlerce yatırım yapmak zorunda kalmadan kendi işinizi kurabileceğiniz anlamına geliyor.

Yeni başlayan biri olarak çevrimiçi satış yapmaya başlamanın harika bir yolu, bunu Amazon. Amazon'un e-ticaret pazarındaki payı %49'a ulaştı 2018'de ve sadece büyüyor. Ancak, hepsi bu değil; Amazon FBA, ortalama satıcıya bir %30-50 satışlarda artış.

Amazon ile kâr etmeye nasıl başlayabileceğinizi bilmek ister misiniz? Hemen dalalım.

Amazon  ile Nasıl Ayda 28.372 Dolar Kazanırım?

öğrenmek istersen nasıl para kazanılır Amazon FBA ile doğru makaleyi okuyorsunuz. Satışlarım 30 günlük bir süre içinde böyle görünüyordu:

FBA 30 günlük kar

Amazon FBA işimi bir AB hesabı aracılığıyla başlattığım için gelir tutarlarının tümü Euro cinsindendir. Bu, USD'ye çevrilmiş yaklaşık 28.372 $ olacaktır.

Bunu parçalayalım.

Brüt gelirim aslında 97.458 € (113,604 $) idi, bu da sattığım tüm ürünlerin toplam değerinin bu olduğu anlamına geliyor, ancak belli ki belirli maliyetler söz konusuydu.

 • Malların maliyeti: Amazon'da sattığım ürünleri üretmek için harcadığım para bu.
 • Amazon Ücretleri: Amazon, platformunu kullanmanıza izin vermesi karşılığında platformu üzerinden yapılan her satın alma işleminden bir yüzde kesintisi alır. Bunlar Amazon'un ücretleri.
 • vergiler: Amazon FBA satıcıları, ürünlerinin bir Amazon deposunda depolandığı eyalete satış vergisi ödemekle yükümlüdür.
 • Kar marjı: Bu Nispeten etkileyici olan iyi bir %24,9'dur.

Bunun bir Kasım-Aralık dönemine ait bir ekran görüntüsü olduğunu da belirtmeliyim, bu yüzden normalden biraz daha yüksek. Amazon FBA işim normalde aylık yaklaşık 10.000 - 15.000 € (11,656 - 17,484 $) net kâr getiriyor.

FBA ortalama karı

COVID-19 nedeniyle, ürünlerim seyahat nişinde olduğundan satışlarım aslında biraz düştü. Daha "normal zamanlar" sırasında, karım ortalama 15.000 € - 20.000 € (17.484 $ - 23.312 $) civarındadır.

Şimdi, sizin için her şeyi parçalayacağım, böylece adım adım çoğaltabilirsiniz.

Amazon Tam Olarak Nedir?

Sadece aynı sayfadayız, işte ne Amazon Amazon.com.tr (Amazon tarafından yerine getirme) şu anlama gelir: Ürünü satarsınız ve Amazon ürünü gönderir.

İşte nasıl çalıştığı:

 1. Ürünü kendi bağlantılarınızı, hizmetlerinizi ve tesislerinizi kullanarak üretiyorsunuz.
 2. Ürün tamamen hazır olduğunda, Amazon'a gönderirsiniz ve birçok deposundan birinde saklanır.
 3. Ürününüz birileri tarafından sipariş edildiğinde, nakliye, paketleme, toplama ve diğer her şeyle Amazon ilgilenir.
 4. Amazon, siparişinizle bağlantılı herhangi bir iade veya geri ödeme ile de ilgilenecektir.
 5. belli bir yüzde ödemek zorundasın senin kazancın Amazon FBA programının bir parçası olmak için ücretler.

Esasen program, Amazon'un geniş dağıtım ağından ve geniş kitle erişiminden yararlanmanıza olanak tanır. Ayrıca müşteri müşterilerle uğraşmak zorunda değilsiniz çünkü bundan faydalanacaksınız. müşteri desteği Amazon tarafından sağlanmaktadır.

Adım 1: Ürün Araştırması

Ürün araştırması en önemli adımınız olacak. Potansiyel işinizi yapacak veya bozacak, bu yüzden ürününüzü dikkatli bir şekilde seçmeniz önemlidir.

Popüler olmayan bir ürün yaratmak ve para kaybetmek istemezsiniz. Bunun yerine, nispeten popüler olan ama aynı zamanda aşırı rekabetçi olmayan bir ürüne odaklanın.

Daha sonra rakiplerinizin sattıklarından daha iyi bir ürün yaratmanız ve daha iyi bir fiyata satmanız gerekir.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Yapmanız gereken ilk şey, iyi satılan, yani günde 10'dan fazla satış anlamına gelen ürünler bulmak. Ayrıca ürünün 20 - 40 $ arasında fiyatlandırıldığından ve mevsimsel değişikliklere tabi olmadığından emin olmanız gerekir.

Ürün araştırması yaparken kullanmak için harika bir araç Orman İzci. Bu araç, Amazon satıcı yolculuğunuzu kolaylaştırmak için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri size sağlar.

Orman İzci

Ürün seçimi ile ilgili olarak istediğiniz filtreleri ayarlayarak uygun ürünleri bulmak için kullanabilirsiniz. Bu, potansiyel olarak daha da daraltabileceğiniz tam bir ürün listesi bulmanıza yardımcı olacaktır.

Orman İzci Ürün Araştırması

Görüntü aracılığıyla orman izci

Ürününüzün ne olması gerektiğine karar verirken, satacağınız ürünü en sonunda daralttığınızda, şu anda mevcut olandan 10 kat daha iyi olması gerektiğini unutmayın.

Bu, daha güzel görünmesi, daha uygun fiyatlı olması, daha iyi veya daha fazla özelliğe sahip olması, geliştirilmiş bir tasarıma sahip olması, daha fazla renk çeşitliliğine sahip olması ve sorunsuz bir şekilde çevrimiçi olarak sunulması gerektiği anlamına gelir.

Amazon'da başarılı olmanın tek yolu bu: kategorinizde en iyisi olmanız gerekiyor.

 

Adım #2: Ürününüzü Tedarik Etme

Artık ürün araştırmanızı tamamladığınıza göre, ürününüzü tedarik etmek olan ikinci adıma geçmeniz gerekiyor.

Bunu yapmadan önce, üründe ortalama kar marjınızın ne olacağını hesaplamanız gerekir. İdeal olarak %30'un üzerinde olmalıdır.

İşte iyi bir örnek:

Diyelim ki su şişeleri satmak istiyorsunuz. Önce Amazon'a gitmeli ve ortalama şişenin ne için sattığını öğrenmelisiniz. Bunu, ürününüzü satacağınız ortalama bir fiyat olarak alabilirsiniz.

Amazon Su Şişeleri

Bundan sonra, gibi bir siteye gitmeniz gerekir. alibaba.com su şişesi üreticilerini arayabileceğiniz yer.

Muhtemelen aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce seçenek göreceksiniz. Doğrulanmış satıcı, fiyat veya daha fazlası gibi çeşitli filtreler ekleyerek daraltabilirsiniz.

Alibaba Su Şişeleri

Yaklaşık 15 ila 20 üreticiden oluşan bir listeniz olduğunda, onlara e-posta göndermeye ve fiyat teklifi almaya başlayabilirsiniz.

Bu üreticilerden yanıt aldıktan sonra, parça başına ortalama kârınızı hesaplamak ve potansiyel olarak bir üreticiyi daraltmak için sahip olduğunuz bilgileri kullanabilirsiniz.

Siparişi verdikten sonra, genellikle maliyetin %30'unu peşin, kalanını ürünleriniz sizin tarafınızdan üretilip kontrol edildikten sonra ödemeniz gerekir.

Adım #3: Ürün Listeleme Oluşturma

Artık ürününüz hazır ve satılmayı beklediğine göre, bir sonraki adımınız onu Amazon pazarında listelemek.

Yapmanız gereken ilk şey, bir Amazon Satıcı Hesabı. Bunu yapmak için Amazon ana sayfasının alt bilgisine gitmeniz ve “Amazon ile Satış” metnini seçmeniz gerekir.

Ürün listelemeniz, müşterilere ürününüzün hangi özelliklere sahip olduğunu ve onu neyin farklı kıldığını söyleyeceğiniz yerdir.

İşte iyi bir örnek:

Amazon Su Şişesi Ürün Listeleme

Yukarıdaki liste birkaç nedenden dolayı harika.

 • İle görsel olarak çekici harika görüntüler ürünü gösteren.
 • Ürünün her yönünü gösteren birden fazla ürün resmi vardır.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla renk seçeneği vardır.
 • Ürünle ilgili madde işaretli noktalar listesi, mevcut özelliklerin görülmesini kolaylaştırır.

Bunlar, daha fazla izleyiciyi dönüştürdüğünüzden ve daha fazla satış yaptığınızdan emin olmanın bazı kolay yollarıdır.

Adım #4: Ürünü Başlatma

Ürün listelemenizi yayınladıktan ve ürünleriniz Amazon'dan gönderilmeye hazır olduğunda, ürününüzü piyasaya sürmeniz gerekir.

Bunu, mevcut hedef kitlenize ulaşarak yapabilirsiniz. e-posta listeniz aracılığıyla, sosyal medya, podcast'in, veya web siteniz.

 

 • Fiyatı, başa baş olduğum noktaya kadar düşürürüm.
 • Ürünüm için birkaç ilk Amazon incelemesi almaya çalışıyorum. Bunun için Amazon'un kendi derecelendirme hizmetini kullanabilirsiniz. Amazon Asması veya gibi bir üçüncü taraf hizmeti Geribildirim Ekspres.
 • Bundan sonra, ana anahtar kelimelerimden iki veya üçü için karşılayabildiğim kadar uzun süre Amazon reklamlarını kullanmaya başlıyorum.
 • Yaklaşık 8 ila 14 gün içinde (ürününüzün ne kadar rekabetçi olduğuna bağlı olarak), istediğiniz için ilk sayfada sıralanacaksınız. anahtar kelimeler.
 • Artık satışlarınızı ve sıralamanızı kaybetmeden fiyatınızı kademeli olarak artırmaya başlayabilirsiniz.

 

Adım #5: Devam Eden Optimizasyonu Gerçekleştirme

Asla çok rahat olmamanız önemlidir. Her zaman ürün listelemenizi daha da optimize etmeye, daha üst sıralarda yer almaya ve satışlarınızı artırmaya çalışmalısınız.

Orijinal görüntümü kullanarak oluşturduğum bir 3D işleme ile değiştirerek, ürünlerimden birinden elde ettiğim aylık kârımı kalıcı olarak ikiye katlayabildim. 3D modelleme yazılımı.

 

İşinizi optimize etmenin diğer yolları, takip sıranızı gözden geçirmek, ürününüze daha fazla renk veya çeşit eklemek, ürününüzü genel olarak daha iyi hale getirmek veya müşterilerinizin ücretsiz bir QR Kodu indirmek için tarayabilecekleri bir QR Kodu kullanarak ürün ekinizi optimize etmektir. e-Kitap veya kupon kodu almak için.

bir kullanmanı tavsiye ederim güvenilir QR Kodu oluşturucu Beaconstac'tan bu gibi.

Beaconstac QR Kod Oluşturucu

imparatorluk paletleri

Amazon  Güvenilir Bir İş Modeli mi?

Her ay potansiyel olarak binlerce dolar kazanabilirsiniz ve oraya ulaşmak için gerekli büyük bir büyüme dönemi yoktur, bu iş modelinin bu kadar çekici olmasının bir nedeni de budur.

Açıkçası, tartışmak istediğim birkaç dezavantaj da var:

 • Amazon'a bağlı: Tüm iş modeliniz gerçekten size ait değil çünkü yeni müşteriler ve herhangi bir satış yapmak için Amazon'un pazarına aşırı derecede bağımlısınız. Yarın Amazon, ürününüzü satmaya devam etmek istemediklerine karar verirse, işiniz anında çöker. Bu muhtemelen bu iş modelinin en büyük dezavantajı.
 • Kendi Müşteriniz Yok: Hepsinden beri müşterileriniz Amazon'dan geliyorsanız, aslında kendi ürünlerinizi satıyormuşsunuz gibi kendinize ait bir müşteri tabanınız yok. kendi web siten. Bu, markanızın müşteriler için Amazon'a çok bağımlı olduğu anlamına gelir.
 • Miktar, satmayı planladığınız ürüne bağlıdır.

Genel olarak, projenize yatırım yapmak için az miktarda sermayeniz varsa, bu para kazanmaya başlamak için harika bir yoldur.

 

Çözüm

Amazon , dünyaya ilk adımlarını atmak isteyenler için harika bir iş modeli olmaya devam ediyor. e-ticaret. Çok basitleştirir ve işinizi çok daha kolaylaştırır - özellikle başlangıçta.

Peki, kendi Amazon  işinizi kurmayı planlıyor musunuz?