Bir USP’yi Tanımlamak İşletmenin Büyümesine Nasıl Yardımcı Olur

Bir USP'yi Tanımlamak İşletmenin Büyümesine Nasıl Yardımcı Olur? Her küçük işletme onu büyütmek ister, ancak bunu biliyor muydunuz? bunların %97'si küçük işletmelerin web siteleri, daha fazla müşteri çekmelerine ve daha fazla satış yapmalarına yardımcı olmada etkili değil mi?

Bu nedenle, özellikle küçük işletmeler için bir USP'ye sahip olmak önemlidir. USP, "benzersiz satış teklifi" anlamına gelir. Her büyüklükteki bir işletmenin bir USP'den yararlanabileceğini unutmayın.

Benzersiz satış teklifleri, işletmelerin çeşitli şekillerde büyümesine yardımcı olur.

USP'ler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. İşinizi büyütmek için bu önemli araç hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir araya getirdik.

USP Nedir?

Belirttiğimiz gibi, USP "benzersiz satış önermesi." Bu, işletmelerin genellikle başlamadan önce oluşturduğu bir belgedir. Ancak, amaçlandığı kadar iyi gitmeyen bir işletme için harika bir sıfırlama olabilir.

Temel olarak, benzersiz bir satış teklifi, bir tür iş planıdır. İster daha geleneksel ister hoşgörülü olun, işletmenizi diğer tüm işletmelerden ayıran özellikleri belirtmeniz gerekir. Bir USP'nin "benzersiz" kısmı burada devreye girer.

Benzersiz bir satış teklifi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi rakiplerinizden ayıran şeyi yazılı olarak ortaya koyar. Diğerlerinde olmayan sende ne var?

Sizi benzersiz yapan şeyin ne olduğunu bilmek önemlidir. Satış noktanızın ne olduğunu anlamanıza ve işletmenizin genel olarak büyümesine yardımcı olabilir.

Sizi benzersiz kılan şeylere dayalı olarak müşteri sadakati oluşturmaya yardımcı olmak için benzersiz satış teklifinizi de kullanabilirsiniz. Eşsiz kalitenizi veya benzersiz niteliklerinizi benimseyerek müşterileriniz için mükemmel bir deneyim oluşturabilirsiniz.

Benzersiz Satış Tekliflerinin Farklı Türleri Nelerdir?

Bir işletmenin benzersizliği söz konusu olduğunda, seçilen özelliği üç kategoriden birine girme eğilimindedir. Eşsiz özelliğinizi belirlerken bu üç kategoriden birine girmek zorunda değilsiniz. Ancak, onların dışında kalan bir şeyden satış noktası yapmak zor olabilir.

Ürün:% s

Bir işletme, ürünlerinin rakiplerinden daha iyi olduğunu iddia ettiğinde, büyük olasılıkla kaliteye atıfta bulunur. Rakiplerinizden daha kaliteli ürünlere sahip olarak işletmenizin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bunu benzersiz faktörünüz yapmak istiyorsanız, gönderdiğiniz her bir üründe kaliteyi açıkça gösterdiğinizden emin olmanız gerekir.

Fiyat:% s

Rakiplere karşı öne çıkmanın bir başka yolu da fiyatlandırmadır. Bu, satın alınabilirlik ile uyumludur.

Bazı müşteriler kaliteden çok fiyata önem verir.

Destek

Bazı müşteriler, satın aldıkları mağazalarla sosyal bir bağı takdir eder. Müşterilerinize destek göstererek ve sosyal çevre oluşturmak şirketinizin çevresinde daha fazla müşteri çekebilirsiniz.

Zamanınızı ve enerjinizi müşteri desteğine ayırarak ve bir topluluk oluşturarak, uzun vadede daha sadık müşterilere sahip olabilirsiniz. Ancak daha da ileri bir düzeyde, şirketinizin ürünlerinin yaratılmasına kalbinizi ve ruhunuzu katmak, markanıza daha fazla sosyal bağlantı getirecektir.

USP'ler İşletmelerin Büyümesine Nasıl Yardımcı Olur?

Bir işletme bir USP oluşturduğunda, işlerini başarıya hazırlar. Bu benzersiz satış teklifini hazırlayarak, işlerinin geri kalanının kaçması için bir odak noktası oluşturuyorlar.

Benzersiz satış teklifi ne olursa olsun, işletme bundan sonra ürünlerini ve hizmetlerini öne çıkarmak için bunu kullanabilir.

USP'niz, o andan itibaren işiniz için olan her şeyin merkezi olarak kullanılacaktır. Pazarlama hedeflerinizi anlamanıza ve merkezlemenize yardımcı olacak etkili bir araçtır. Bu, markanızı rakiplerinizden ayrı olarak kurmanıza yardımcı olabilir.

Bir USP, işinizi diğerlerinden farklı kılmak için çaba gösterir. Kullandığınızdan emin olun.

Rakiplerinizden farklı olduğunuzu biliyorsunuz. Bunu USP'nizi kullanarak hedef kitlenize iletmelisiniz.

USP'nizi kitleniz tarafından nasıl iyi bilinir hale getirebileceğinizi düşünün. Müşterilerinizle paylaşabileceğiniz bir söz, slogan veya tekerleme bulun.

Müşterileriniz USP'nizin ne olduğunu ve bu USP'nin şirketinizi nasıl iyi temsil ettiğini anladığında başarılı bir USP oluşturduğunuzu bilirsiniz. Güçlü yönlerinizi nasıl başarılı bir şekilde temsil edebileceğinizi düşünün.

USP Oluşturma Adımları

Aslında, benzersiz satış teklifinizi nasıl oluşturabileceğinizi açıkladık. İster inanın ister inanmayın, sadece üç adımda USP'nizi oluşturabilirsiniz.

1. Müşterilerinizi Düşünün

İş işinde herhangi bir şey yapmak söz konusu olduğunda, pazar analizi her zaman ilk adım gibi görünüyor. USP'nizi oluşturmaya gelince, bu kural hala geçerlidir.

Hedef kitlenizi kimin oluşturduğunu ve işletmenizden ve ürünlerinden ne görmek istediklerini düşünmeye başlayabilirsiniz. Oradan, bu tür bir kitleyi nasıl çekeceğinizi anlayabilirsiniz. onların dikkatini çekmek, ve onların sadakatinden işinizi büyütün.

Tartıştığımız üç farklı benzersiz satış teklifi türünü düşünün. Hedef kitleniz işletmenizden hangisini görmek ister?

2. Doğal Güçlü Yönleri Aklınızda Tutun

İlk olarak, kendi kişisel, doğal güçlü yönlerinizi düşünün. İşinizin kalbi olduğunuzu varsayarsak, işiniz kişisel olarak sahip olduğunuz güçlü yönlere sahip olabilir.

Ardından, işletmenizin içinde bulunduğu sektörü düşünün. Dediğimiz gibi, bunu düşünmek, hedef kitlenizi ve hedef pazarınızı düşünmeyi içerir. Endüstri standardı nedir ve onu nasıl tersine çevirebilirsiniz?

Artık işinizi bir bütün olarak düşünebilirsiniz. İşletmenizin ürün ve hizmetlerini kullanarak üç tür benzersiz satış önermesinden hangisini en iyi şekilde elde edebileceğinizi düşünüyorsunuz?

3. Bunları Bir Araya Ekleyin

Artık müşterilerinizin ne istediğini ve sizin ve işletmenizin neler sunabileceğini düşündüğünüze göre, bu iki şeyin nasıl bir arada var olabileceğini düşünebilirsiniz. Benzersiz noktanızın ne olduğuna karar verdikten sonra, onu işe koyma zamanı.

Bu eşsiz kalite, tüm çizimlerinizi yapma şekliniz olacaktır. gelecekteki müşterileriniz mevcut müşterileri orada tutun ve işletmenizin etrafında benzersiz bir balon oluşturun.

Benzersiz Satış Tekliflerinin Bazı Örnekleri Nelerdir?

Halihazırda etkili USP'ler kurmuş birkaç işletme var.

Etkili USP'ler oluşturmuş birkaç şirket örneği:

  • Domino'nun Pizzası: Şirket, kalitesi ve dakikliği ile tanınır. Aslında, müşterilerine 30 dakika içinde taze, sıcak bir pizza beklemeleri gerektiğini, yoksa pizzanın bedava olduğunu söylediler.
  • Hedef: Bu büyük marka, düşük fiyatlarla kaliteli ürünleri ile tanınır.
  • TOMS Ayakkabı: TOMS, kendiniz için bir çift ayakkabı satın aldığınızda bir çift ayakkabı vermesiyle tanınır. Bu, ürünlerini satın alırken bir sadaka duygusu yaratır.
  • Colgate: Bu diş macunu markası kalitesi ile bilinir. Diş macunlarını kullanmanın sadece iki haftalık kullanımda ağız sağlığınızı iyileştirebileceğini iddia ediyorlar.
  • M&M'ler: Şekerleme şirketlerinin bile bir USP'si var. M&Ms, şekerlerinin kalitesine kendi şekerlerinde atıfta bulunur.

Bu şirketleri kendi USP'niz için bir referans noktası olarak kullanın ve düşünüp düşünemeyeceğinize bakın. diğer şirketler ve insanlar kendi benzersiz satış teklifleriyle tanınan

Çevrimiçi Mağazanızı Oluşturma

Benzersiz satış teklifinizi yaptıktan sonra, kendi çevrimiçi mağazanızla işinizi kurmanız ve çalıştırmanız gerekir. Müşterilerinize, çevrimiçi işinizi diğerlerinden bu kadar farklı kılan şeyin ne olduğunu görmelerinin zamanı geldi.