en yüksek hacme sahip anahtar kelimeler

Bu yüzden satış kanallarınızı çeşitlendirmeniz gerekiyor.

Evet, satın alma başına küçük bir kayıp yapacaksınız, ancak karşılığında daha büyük bir müşteri tabanına, site içi özelliklerin avantajına sahip olacak ve kendi sitenizdeki satışları artırmak için Amazon gibi kanallardaki başarınızı kullanabileceksiniz.

 

Amazon Web Mağazası Olanakları

Amazon bir güç merkezidir. gördü 2,6 milyar görüntüleme ve Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok kullanılan platformdur ve bu müşteri tabanı yalnızca Amazon'un yararına değildir. toplamın 353 milyon satış platform bir yıl yapar, bunların sadece 12 milyonu Amazon'un kendisi tarafından yerine getirilir.

Kategoriler bazında ise giyim kategorilerinde, araç-gereç ve ev geliştirme kategorilerinde, ev ve mutfak kategorilerinde en iyi satış şansınız olacak. Ev ve mutfak, Amazon'daki en büyük satıcıdır ve yalnızca en çok satışı görmekle kalmaz, aynı zamanda ilk 10 satıcının %60'ı da bu kategoriye odaklanır.

Alışveriş yapanların ürün araştırmalarına Amazon'da başlama olasılığı Google'dan neredeyse iki kat daha fazladır, bu nedenle Google sonuçları önemli olsa da, ürününüzü Amazon'un ilk sayfasına taşımak için çalışmak (daha fazla değilse) önemlidir.

Listenizi Amazon'da bu kadar yükseğe çıkarmak için Amazon listenizi optimize etmek, incelemelerinizi geliştirmek, satışlar oluşturmak ve elbette PPC Amazon kampanyanızı mükemmelleştirmek için çok zaman ve çaba harcamanız gerekecek.

Bonus ipucu: kaydolun Amazon Amazon.com.tr FBA ürünleri, herhangi bir Amazon arama sonucu için daha üst sıralarda yer alma eğiliminde olduğundan.

1. Amazon Web Mağazanızı Kurun

Her şeyden önce, Amazon web mağazanızı kurmanız gerekecek. Bu genellikle aşağıdaki dört adımda yapılabilir:

 1. Hesap oluşturma
 2. Ürün Yükleme
 3. Web Mağazası Tasarımı
 4. Web Mağazası Pazarlama

2. Amazon Web Mağazanızı Nasıl Pazarlarsınız?

Artık Amazon hesabınız hazır ve çalışır durumda olduğuna göre, onu geliştirmenin ve pazarlamanın zamanı geldi. Amazon listeleme optimizasyonu, özellikle PPC pazarlama araçlarını kullanıyorsanız, başarı ve satışları artırmak için kritik öneme sahiptir.

Ayrıntılara derinlemesine dalmadan önce, girişlerinizi ilk etapta insanlar tarafından nasıl göreceğinizi düşünelim.

Amazon kullanıcılarının çoğunun ilk sayfa sonuçlarında kalması ve çok azının bir sonraki sayfaya geçmesiyle (yalnızca %30'u 2. sayfaya gidiyor), Amazon listelemelerinizin ilgi ve görünürlük kazanması oldukça önemlidir.

Pazardaki tüm bu şiddetli rekabet ve Amazon listeleme sıralamaları için çeşitli faktörlerle, ürünlerinizin hem Amazon web sitesinin içinde hem de dışında görünür olduğundan emin olmalısınız.

3. Kayıtlarınıza Harici ve Dahili Trafik Çekin

Amazon listelerinizi tanıtmak istediğinizde bakabileceğiniz iki ana kategori vardır. Dış ve iç tanıtım.

Amazon'unuzu tanıtın dışarıdan Amazon kanallarının dışından yararlanarak ürün listelemenize trafik çekmek için. Hala satın almak isteyen ancak Amazon web sitesinde olmayan çok sayıda potansiyel müşteri var. Onları Amazon listenize çekebilir ve satışları artırabilirsiniz. Nasıl?

Sosyal medya

Sosyal medyanın gücünü kullanın ve ürün listelemenizi geniş bir kitleye bağlayın. Farkındalığı yayın ve sosyal ağınızdaki listelerinize ve ardından Amazon listelerinize geri bağlantı kurun.

geri bağlantılar

Geri bağlantılardan yararlanın. Kaliteli bloglarınızı yayınlayın ve makalelerinizde bulunan bağlantılarla girişlerinize trafik çekin. Google'ın bot seviyor kaliteli ve değerli içerik. Google sayfası sonuçlarında üst sıralarda yer alırsanız, Amazon listelemelerinize ücretsiz olarak ciddi trafik çekebilirsiniz.

SEO

Aslında, tüm bu makale hakkında Amazon listelerinizi ayarlama ve optimize etme. Standart arama motoru optimizasyonu yöntemlerini kullandığınızdan ve Google arama sonucu sayfalarının nasıl çalıştığını anladığınızdan emin olun. Bul en yüksek hacme sahip anahtar kelimeler Hedef alıcılarınız tarafından yapılan Google aramalarının sayısı ve bunları listeleme başlığınıza, açıklamanıza, madde işaretlerine vb. ekleyin. Aşağıda bununla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Kaçınılmaz olarak, trafiği ve görünürlüğü artırmak için Amazon algoritmasıyla başa çıkmanız gerekecek. içten.

Bunlar, Amazon tarafından resmi olarak belgelenmemiş, sonuç getirdiği gözlemlenen bazı sıralama düzeltmeleridir.

Amazon tarafından yerine getirilmesi (FBA)

Daha önce bonus ipucu bölümümde belirtildiği gibi, Amazon Lojistik'i (FBA) kullanmayı düşünün. Amazon Lojistik Öğelerinin, Satıcı Tarafından Gönderilen öğelerden daha üst sıralarda yer alması kesinlikle mantıklıdır. Her zaman olmasa da, bazı zamanlar sıralamalar eşit olabilir, ancak yine de FBA size en kötü senaryo olarak eşit rekabet sağlayacaktır.

Marka Adını Kullan

Ana anahtar kelimelerle birlikte marka adları, özellikle güçlü bir kombinasyon gibi görünmektedir ve Amazon arama sonuçlarındaki organik sıralamaları artırabilir.

Satıcı Adı

Satıcı adı, marka adının yaptığı gibi etkili bir şekilde çalışıyor. Ana anahtar kelimelerle birleştiğinde sıralamaları iyileştiriyor gibi görünüyor.

Kaliteli Görüntüler

İmajın satış performansında çok önemli bir rol oynadığını söylemeye gerek yok. Diğer tüm arama motorları veya ürün listeleme platformları gibi, kaliteli fotoğraflar da ürün sıralamaları için önemli bir faktördür.

Keskin, yakınlaştırılabilir bir fotoğraf, daha fazla dönüşüm anlamına gelir ve daha fazla dönüşüm, daha yüksek sıralamalarla sonuçlanır. Basitçe söylemek gerekirse, alışveriş yapanlar ne alacaklarını açıkça görmeyi severler ve arama motoru bunun oldukça farkındadır.

4. Rakip Analizi Yapın

Rakipler listelerini oluşturmak için şimdiden çok fazla çaba ve çaba harcadılar ve onlardan bir şeyler öğrenmek için harika bir kaynak.

Soru-Cevap ve Musteri degerlendirmeleri

onların üzerinden geçmek Musteri degerlendirmeleri ve Soru-Cevap Müşterilerinizin ne aradığını ve endişelerinin neler olduğunu görmek için bölümler. Rakiplerinizin hangi kategorilerde iyi performans gösterdiğini görün ve genel olarak nasıl yaptıklarına göz atın. Müşteriler geri bildirim verirken oldukça açık sözlü olma eğilimindedir ve bu, gerçek sorunun nerede olduğunu belirlemeniz için altın bir fırsattır.

Stokları Tükendiğinde Dikkat Edin

Sizinle benzer bir ürünü satan bir rakibin stoğu tükenirse, fiyatlarınızı düşürmeniz veya ücretli reklam çalışmalarınızı artırmanız için bir fırsattır. Örneğin, bir teklif verebilirsiniz Yıldırım anlaşması Şu anda stokta bulunan üründe. Bu, rakiplerinizin müşterilerini altlarından kapar.

Ürün Sunumlarına Dikkat Edin

İçerik iyileştirme açısından rakibinizin nasıl davrandığını tam anlamıyla gözetleyebilirsiniz. Ürün içeriğini ve resimlerini veya başka herhangi bir şeyi ne sıklıkta güncellediklerini kontrol edin. Ürün listeleme kopyasında daha mı iyiler yoksa bu işi yapmak için uzmanlar mı tuttular? Sezonluk promosyonlar mı yapıyorlar (Noel, Paskalya, Cadılar Bayramı)? Çok fazla reklam mı kullanıyorlar yoksa çok fazla indirim mi yapıyorlar? Fiyatlarını ne sıklıkla değiştirirler?

5. Doğru Fiyat

Amazon fiyatlandırması

Kaynak: ecomcrew.com

Fiyatı doğru almak tüm işinizin ayrılmaz bir parçasıdır ve Amazon'da eşit derecede önemlidir. Bununla birlikte, aynı ürün için iki fiyatınız olamaz. Bunun nedeni, Amazon'un bir fiyatlandırma parite maddesi olarak bilinen şeye göre çalışmasıdır. Kısacası Amazon ürün fiyatı web sitenizdeki fiyattan daha yüksek olamaz.

Ayrıca listenizi "satın alma kutusunda" üst sıralara çıkarmak için kullanabileceğiniz birçok araç var. Böyle bir özellik, ürününüzü Amazon tarafından sunulan fiyattan biraz daha düşük fiyatlandıracak olan "En düşük Amazon Gönderim fiyatını geç" özelliğidir.

Satıcılar ve profesyonel satıcılar da indirim sunmak için çeşitli yöntemlere sahiptir:

 • Yıldırım Fırsatları
 • Fiyat indirimleri
 • En iyi fırsatlar
 • Kuponlar
 • Bir alana bir bedava teklif

6. Ürün Açıklamalarını İyileştirin

Ürün açıklamalarını iyileştirmeniz ve sayfaları bizzat izlemeniz gerekecek.Çoğu zaman diğer müşteriler yanıt verir ve çoğu zaman yanıt yardımcı olmaz: "Bilmiyorum."

Kanalınızda aktif olun ve bu soruları gözden geçirin ve müşterilerinizin ürününüzün kendileri için doğru olup olmadığını belirlemek için kullanacakları gerçek, yardımcı yanıtlar sunun.

Ayrıca şunları da isteyeceksiniz:

 • Başlığı açıklayıcı ve mevsime uygun olacak şekilde geliştirin.
 • Müşterilerin özelliklerini ve faydalarını hızlı bir şekilde öğrenebilmeleri için Madde İşareti Açıklamaları.
 • Profesyonel Fotoğraflar, böylece müşteriler ürünün ne olduğunu ve ne kadar büyük olduğunu açıkça görebilirler.
 • Zorlayıcı Açıklamalar, ürününüzü daha derinlemesine satarak müşterilerin ürünün tam olarak ne olduğunu, ne işe yaradığını ve neden buna ihtiyaç duyduklarını bilmelerini sağlayın. Kaldıraç kopyasıinsanları satın almak için yazma yöntemleri.

7. Yorumları Getirin

Yeni Amazon kurallarına göre indirim sunarak inceleme elde edemezsiniz, ancak kesinlikle isteyebilirsiniz.

Sponsorlu Ürün Reklamları

kullanmak isteyeceksin Amazon Geliştirilmiş Marka İçeriği Yeni bir ürün listelediğinizde satış getirmek için.

Sizin için harika bir anahtar kelime listesi oluşturmak için Amazon arama algoritmalarını kullanarak başlayabilirsiniz. Hangilerinin birkaç hafta içinde en iyi performansı gösterdiğini görün ve ardından daha önce kullandığınız toplu kampanyadan manuel, daha hedefli bir kampanyaya geçin. Sonuçlarınızı izleyin ve satışları artırma ve Amazon profilinizi oluşturma çabalarınızı iyileştirmeye devam edin.

Kısaca

Bu aşamada Amazon, ürünlerinizi dünya gezegeninde satmak için en büyük tek platformdur. Daha olumlu projeksiyonların gelmesiyle, kesinlikle çevrimiçi ürün satış alanında yer alacak bir yer.

kadar getirdiğinizden emin olun. müşteriler, düşmanlarınızı (diğer bir deyişle rakipler) iyi tanıyın ve Amazon'la arkadaş olun arama motoru davranır.