Bir iş kurma söz konusu olduğunda, konum önemlidir çünkü yeni bir girişimi başlatabilecek veya bozabilecek başka birçok şeyi belirler. Bir girişimcinin güçlü bir ürünü veya iyi bir fikri olabilir, ancak yanlış yerdeyse her türlü sorun kendini gösterebilir. Girişimci, başlangıç ​​fonlarına ve yetenekli işgücüne erişmeyi zor bulabilir, uygun fiyatlı ofis alanı bulmakta zorlanabilir veya ilgilenmeyen bir pazarda olabilir.

Sonuçta en iyi devlet yeni bir iş kurmak işletmenizin nişini bulabileceği ve topluluk için değer yaratabileceği bir yerdir – ancak bazı eyaletlerde diğerlerinden daha kolay olabilir. Yeni işletmeler için özellikle olgunlaşan eyaletler hangileridir ve hangi eyaletler girişimcileri çekmek için mücadele etmektedir? Burada (belirli bir sırayla) Amerika’nın en iş dostu eyaletlerinden sekizi ve en az iş dostu olan altı eyalet var.

Yeni Bir İşe Başlamak İçin En İyi Durumlar

1. Kuzey Karolina

Katran Topuk Devleti yeni bir iş kurmak için sıcak bir yer haline geldi. Her yıl heyecan verici yeni işletmelere serbestçe akan milyarlarca dolarlık risk sermayesi ile yeni başlayanlar için özellikle iyi bir yer. Birçoğu, şüphesiz, yakın zamanda IBM’den 34 milyar dolarlık satın alma alan Raleigh merkezli bir teknoloji girişimi olan Red Hat ile aynı başarıyı bulmayı umuyor. Eyalet ayrıca, son teknoloji tıbbi keşifler üreten sayısız biyoteknoloji ve klinik araştırma girişimine sahiptir.

Eyaletin son zamanlardaki nüfus artışının çoğunu yönlendiren Raleigh ve Charlotte’un gelişen kentsel bölgelerinde daha yüksek olmasına rağmen, yaşam maliyeti hala nispeten düşüktür.

 

2. Gürcistan

Gürcistan, Güney komşularının birçoğunun sıcak havasına ve düşük vergilerine sahiptir, ancak aynı zamanda, büyük bir metropol iş merkezi, büyük lojistik altyapısı ve nispeten kozmopolit bir nüfus da dahil olmak üzere, bu eyaletlerin genellikle yoksun olduğu birçok şeye sahiptir. Delta ve UPS gibi şirketlerin genel merkezi olan Peach State, lojistik ve ulaşım için bölgesel bir merkez olarak hizmet veriyor. Aynı zamanda çok sayıda Hollywood gişe rekortmeni ile gelişen bir film ve TV sektörüne sahiptir. bu Yenilmezler eyalette çekilmiş filmler.

 

3. Kaliforniya

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ekonomide iş yapmanın birçok bariz avantajı vardır. Bunların başında büyük ve çeşitli pazarlara erişim, derin ve iyi eğitimli bir yetenek havuzu ve yüksek kişi başına düşen GSYİH gelir.

Eksi tarafında, Kaliforniya son derece yüksek yaşam maliyeti ve rekabetçiliği ile bilinir Emlak piyasası. Golden State ayrıca sıkı bir şekilde düzenlenmiş bir iş ortamına sahiptir ve birçok işletmenin aşağıdakiler gibi ekstra adımlar atmasını gerektirir: teminat senedi almak, bu da bir iş kurmayı daha maliyetli hale getirebilir. Ancak, isteğe bağlı türler de dahil olmak üzere kefalet senetleri ticari hizmet tahvilleri müşterileri koruyan, kesinlikle bir işletme için sağlam bir yatırım olarak nitelendirilir.

 

4. Utah

Utah, girişimcilik dünyasında yükselen bir başka yıldız. Nispeten seyrek nüfusa rağmen, Utah, kendisini girişimcilere çekici kılan düşük iş yapma maliyeti ve düşük vergilerle kendisini iş dostu bir devlet haline getirmek için büyük çaba sarf etti. Utah sürekli sıralamada yeni işletmeler için en iyi eyaletler arasındave ekonomisi, havacılık, bulut bilişim ve biyolojik bilimler gibi 21. yüzyılın önemli sektörlerinde büyümeye devam ediyor.

 

5. Florida

Florida, düşük vergileri ve sürekli olarak güçlü bir ekonomisi olan büyük, çeşitli bir eyalettir. Sunshine State, harika havası (sıcaktan hoşlandığın sürece) ve kişisel gelir vergisinin olmamasıyla tanınır; bu, istikrarlı bir yatırım sermayesi akışı çeken ve eyalet nüfusunun yıllarca büyümesini sağlayan bir kombinasyondur. Yaşam maliyeti nispeten düşüktür ve Florida devlet üniversitesi sistemi (Florida Üniversitesi ve Florida Eyalet Üniversitesi gibi güçlü isimleri içerir) yakın zamanda Amerika’da 1. sıradaydı US News ve World Report tarafından.

 

6. Idaho

Idaho, ulusal sıralamada nadiren hak ettiğini alır; ama Utah gibi Gem State de Batılı devletler arasında bir iş lideri olarak kendisini haritaya koymak için çok çalıştı. Suç, ulusal ortalamanın önemli ölçüde altındadır ve iş yapma maliyetlerinin (toprak, işçilik ve vergiler dahil) tümü Batı Kıyısı komşularına kıyasla nispeten düşüktür. Idaho ayrıca Amerika’nın en az değerlendirilen manzaralarından bazılarına ve bu doğal güzelliğin uygun yaşam maliyetleriyle birleşmesi ile övünmektedir. yeni sakinler çekmeye devam ediyor.

 

7. Teksas

Teksas yeni işletme sahipleri çekmek için birçok doğru içerikle donatılmıştır. Bunlar arasında düşük vergiler, düşük yaşam maliyeti ve devlete dayanıklı bir ekonomik motor sağlayan çok sayıda büyük ve müreffeh şehirler kümesi yer alıyor. Bir uyarı olsa da, Amerika Birleşik Devletleri’nde Kaliforniya’dan sonra ikinci en büyük ekonomidir: Bu ekonomik motorun çoğu, devletin refahının çoğunu yaratan petrol piyasasının servetiyle yakından bağlantılıdır. Yalnız Yıldız Devleti’nin fosil yakıtlardan uzaklaşmayı başarılı bir şekilde sürdürüp sürdüremeyeceği, 21. yüzyılın en büyük ekonomik zorluklarından biri olacaktır.

 

8. Kolorado

Colorado, gençlerin havalı ve doğal ortamına akın ettiği derin bir yetenek havuzuna sahip ve teknoloji sektörü özellikle hızla büyüyor. Esrarın yasallaştırılması Colorado için de bir nimet oldu ve eyaletin gelişen ekonomisine hizmet etmek için birçok yeni işletme açıldı. esrar pazarı. Bununla birlikte, Colorado, elbette, Centennial State’in ekonomik rönesansına güç veren aynı göç tarafından teşvik edilen, giderek daha uygun olmayan emlak piyasasıyla başa çıkmanın bir yolunu bulmalıdır.

Yeni Bir İş Kurmak İçin En Kötü Durumlar

1. Rodos Adası

Rhode Island, eyaletlerin iş kurabileceği çoğu listenin en altında yer alır. Neden? Çoğu, devletin sorunlarını altyapı, yavaş ekonomik büyüme ve nispeten küçük yetenek havuzu ile suçluyor. Rhode Island’da bir iş kurma maliyetinin diğer birçok eyaletten daha yüksek olduğundan ve düşük başlangıç ​​sermayesi olan yeni işletmeler için caydırıcı olduğundan bahsetmiyorum bile. Vergiler ve düzenlemeler de yeni başlayanlar için düşmanca kabul edildi.

 

2. New Jersey

New Jersey, New York’ta iş yapmanın pek çok problemine sahip, artıların çoğu eksi. Vergiler yüksek, emlak pahalı ve arz sıkıntısı var ve trafik birçokları için anlaşmaları bozuyor. Ancak, New Jersey’nin işletmeler için olumlu yönleri var: ülkenin sekizinci büyük ekonomisi, oldukça çeşitlendirilmiş ve eğitimli bir iş gücüne sahip ve New York City ve Philadelphia gibi daha büyük pazarlara erişim sunuyor.

Garden State aynı zamanda ülkedeki en yoğun nüfuslu eyalettir, yani bir sonraki müşteri asla uzakta değildir. Ancak, devletin rekabetçi ve yüksek maliyetli ortamında başarılı olmanın zor olabileceğine şüphe yok.

3. Alabama

Alabama’nın düşük yaşam maliyeti, yüksek yoksulluk seviyelerini ve yatırım sermayesi eksikliğini telafi edemez. Devlet 45. sıradainci kişi başına düşen GSYİH’de ve Huntsville gibi bazı şehirlerin artan ekonomik başarısına rağmen, Yellowhammer Eyaletinin ekonomisi bir bataklık olarak kalıyor. Neredeyse hiç risk sermayesi veya başlangıç ​​faaliyeti yok ve daha da kötüsü, devletin tek parlak noktası – güçlü üretim ekonomisi -kötü yaralanmış Trump yönetiminin Çin ile girdiği ticaret savaşında.

4. Havai

Hawaii, Amerika’nın en doğal eyaletleri arasındadır, ancak iş ortamı o kadar davetkar değildir. Hawaii’nin iş sorunlarının çoğu, yüksek yaşam maliyetinden ve düşük eğitim kazanım oranlarından kaynaklanmaktadır ve eyaletin uzak coğrafyası, bu zorlukları çözmenin vergi oranlarını düşürmek veya birkaç teşvik oluşturmak kadar kolay olmayacağı anlamına gelir.

Yine de düzeltilebilecek bir şey, herhangi bir yeni işletmeye zarar verebilecek yolların ve köprülerin durumudur. Hawaii, gerçek altyapı iyileştirmelerine yönelik adımlar atarsa, iş ortamı önemli ölçüde daha çekici hale gelebilir.

 

5. Arkansas

Alabama gibi, Arkansas da düşük bir yaşam maliyetine sahiptir, ancak aynı zamanda yavaş ekonomik büyüme, düşük eğitim seviyeleri ve düşük kişi başına düşen GSYİH’den muzdariptir. Eyalet ekonomisi, daha büyük hizmet sektörü işverenleri için (örneğin, Bentonville, AR’de bulunan Walmart gibi) iyi gidiyor, ancak bu, teknoloji endüstrisi gibi 21. yüzyılın hayati iş sektörlerinde fazla bir büyümeye dönüşmedi.

Doğal Devlet, nispeten düşük bir iş yapma maliyetinin devletin üst düzey yetenekleri çekmedeki yetersizliğini dengelemek için yeterli olmadığı, başlıca kırsal eyaletleri etkileyen duruma benzer bir ekonomik rahatsızlıktan mustariptir.

6. Pensilvanya

Keystone State, dış kaynak kullanımı ve sanayisizleştirme sayesinde artık bir zamanlar sahip olduğu üretim nüfuzunu kullanmıyor. Ancak yine de bazı faktörleri var: herhangi bir ABD eyaletinin altıncı en büyük GSYİH’sı, birçok saygın üniversitesi sayesinde yüksek eğitimli bir işgücü ve New York ve New Jersey gibi büyük pazarlara erişim. Ne yazık ki, yüksek vergi oranları birçok küçük işletmenin karanlıkta kalmasını zorlaştırıyor ve rekabetçi bir işgücü piyasası en iyi çalışanları işe almayı daha pahalı hale getiriyor.

Sonuçlandırmak

50 ABD eyaletinin tümünde girişimciler yenilikçi yeni işler kurmaya ve büyütmeye devam ediyor. Bazıları, diğerlerinden daha elverişli bir iklime sahiptir, ancak hepsinin, her bir eyaletin benzersiz zorluklarını ve fırsatlarını planlayan bir işletme sunacak bir şeyleri vardır.

2 thoughts on “İş Kurmak İçin En İyi ve En Kötü 14 Durum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir