Ortak Web Sitesi Üreticileri ile Aboneliğinizi Nasıl İptal Edebilirsiniz?

Ortak Web Sitesi Üreticileri ile Aboneliğinizi Nasıl İptal Edebilirsiniz? Ücretli bir web sitesi oluşturucu veya barındırma hizmetine abonelik başlattığımızda, bunun amaçlanan amaca hizmet ettiğini ve bunu asla iptal etmemize gerek kalmayacağını umuyoruz. Bu süreci kolaylaştırmak için en yaygın web sitesi oluşturucularından bazılarını iptal etmek için atmanız gereken adımları özetledik.

Shopify Nasıl İptal Edilir

Shopify Hizmetlerini kullanan bir milyondan fazla çevrimiçi mağazaya sahip olan mevcut en popüler e-ticaret platformlarından biridir. Ancak, bu mutlaka işletmeniz için en iyi seçenek olduğu anlamına gelmez.

iptal etmek için Shopify aboneliği:

 1. Shopify üzerinden faturalandırılmayan tüm üçüncü taraf uygulama aboneliklerini iptal edin.
 2. Hesabınızdaki ödenmemiş ücretleri ödeyin.
 3. Alan adınızı Shopify üzerinden satın aldıysanız başka bir sağlayıcıya aktarın.
 4. Alanınızı üçüncü bir taraftan satın aldıysanız yöneticideki mağazanızdan kaldırın.
 5. Ürününüzün CSV'sini dışa aktarın.
 6. Ayarlar'a gidin.
 7. Hesabınızı tek oturum açmaya geçirmediyseniz, Hesap'ı tıklayın.
 8. Tek oturum açmaya geçtiyseniz, Planlar ve İzinler'e tıklayın.
 9. Mağazayı Kapat'a tıklayın ve onaylamak için şifrenizi girin.

BigCommerce Nasıl İptal Edilir

Büyük Ticaret Volusion ve Shopify gibi platformlara önemli bir alternatif olan hepsi bir arada bir e-ticaret çözümüdür. Tipik olarak, tüccarlar, temel yerleşik özelliklerin eksikliği, minimum ücretsiz temalar, düşük satış limitleri ve sınırlı ödeme seçeneği seçimi nedeniyle BigCommerce'den ayrılabilirler.

iptal etmek için BigCommerce aboneliği:

 1. Tüm mağaza verilerinizi yedekleyin.
 2. Alanınızı başka bir kayıt operatörüne aktarın veya alanınızı başka bir barındırıcıya yönlendirin. (Alan adınızı BigCommerce ile satın aldıysanız ve saklamak istemiyorsanız yenilemeyi devre dışı bırakabilirsiniz.)
 3. Hesap Ayarları'na gidin ve Hesap Özeti'ne gidin.
 4. Mağazalar altında, iptal etmek istediğiniz mağazanın adını tıklayın.
 5. Mağazayı İptal Et'e gidin ve Mağaza Planını İptal Et'e tıklayın.

Wix Nasıl İptal Edilir

Sırasında Wix müthiş bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur, en iyi e-ticaret platformu değildir, bu nedenle iş ihtiyaçlarınız için en uygun olmayabilir. Kullanıcılar, depolama ve bant genişliği sınırları, sınırlı e-ticaret özellikleri, CRM veya POC özelliklerinin eksikliği ve ödeme ağ geçidi seçeneklerinin küçük seçimi nedeniyle hayal kırıklığına uğradıkları için Wix aboneliklerini genellikle iptal ederler.

iptal etmek için Wix premium planı:

 1. Wix alan adınızı korumak istiyorsanız, başka bir alan barındırıcısına aktarın.
 2. Alanınız başka bir barındırıcı tarafından barındırılıyorsa, Alan Adlarım sayfasının Gelişmiş sekmesinde hesabınızdan kaldırın.
 3. Wix hesabınızda Abonelikler'e gidin.
 4. Planınızın yanındaki Daha Fazla Göster simgesine tıklayın.
 5. Neyi iptal etmeniz gerektiğine bağlı olarak Planı/Etki Alanını/Posta Kutusunu/Uygulamayı İptal Et'e tıklayın.
 6. İptal işlemini onaylamak için açılır pencerede Şimdi İptal Et'i tıklayın.
 7. Abonelik sürenizin sonuna kadar premium hesabınıza erişebileceksiniz.

Volusion Nasıl İptal Edilir

Shopify ve BigCommerce gibi, volusyon e-Ticaret çözümleri alanında önemli bir oyuncudur. Ancak, mükemmel bir platform değil; Volusion aboneliklerini iptal etmeye karar veren çoğu kullanıcı, nedenleri olarak gizli ücretleri, yerleşik özelliklerin eksikliğini, minimum ücretsiz temaları ve birkaç ödeme seçeneğini gösteriyor.

İptal işlemleri söz konusu olduğunda sorunlar bitmiyor ve Volusion, iptal etmek isteyen tüccarlar için oldukça zorlaştı. Ne yazık ki, Volusion mağazanızı manuel olarak kapatmanın ve aboneliğinizi iptal etmenin bir yolu yok. Volusion hesabınızı iptal etmek için doğrudan onlarla iletişime geçmeniz gerekir.

Yapabilirsiniz İletişim volusyon tarafından iptal etmek için:

 • Canlı sohbet yoluyla onlarla iletişim kurun. Yönetici Alanında, yardım simgesine tıklayın ve Bize Mesaj Gönder'i seçin. Yeni Konuşma'yı seçin ve onlara iptal etmek istediğinizi söyleyin.
 • Bir arama planlayın. Menünün yanındaki yardım simgesini tıklayın, ardından Çağrı Planla'yı seçin. Bir arama süresi tercihi, tarih ve saat seçin ve bir Volusion temsilcisi sizi o saatte arayacaktır.
 • Onları doğrudan ara 1-800-646-3517 numaralı telefondan iptal etmek için.

WordPress Nasıl İptal Edilir

WordPress kendi web sitenizi başlatmak ve oluşturmak için en popüler ücretsiz seçeneklerden biridir. Ancak her işletmenin ihtiyacını her zaman karşılamaz; öncelikle blog yazmak içindir, e-ticaret için eklentilere veya pahalı plan yükseltmelerine dayanır ve uyumlu ve tutarlı destekten yoksundur.

WordPress hesabınızı iptal etmek, web sitenizi oluşturmak için kullandığınız WordPress türüne bağlıdır. WordPress.com e-Ticaret yetenekleri gibi gelişmiş özellikler için ücretli yükseltme seçeneklerine sahip ücretsiz bir web sitesi oluşturucusudur. Diğer taraftan, WordPress.org kurulumu ve kullanımı ücretsiz, kendi kendine barındırılan bir web sitesi oluşturucusudur; Kendi ana makinenizi ve etki alanınızı ödemeniz ve ayarlamanız gerekir.

iptal etmek için WordPress.com aboneliği:

 1. Alan adınızı WordPress'e kaydettiyseniz, hesap profilinizin Satın Almaları Yönet bölümünden bunu iptal etmeniz gerekir.
 2. Bir WordPress.com planınız veya başka bir yükseltmeniz varsa Satın Almaları Yönet bölümünde ücretli aboneliğinizi iptal edin.
 3. Hesabınızı kapatmadan önce, yeni bir platforma geçiş yaparken ihtiyaç duyacağınız tüm bilgi ve verilerinizi dışa aktarın.iptal etmek için WordPress.org hesabı:
 1. Web siteniz için kullandığınız sunucu ile aboneliğinizi iptal edin.
 2. Yeni bir platforma geçiş yapıyorsanız alanınızı başka bir barındırıcıya yönlendirin.
 3. Hesabınıza eklediğiniz ve web sitenizde etkinleştirdiğiniz ücretli eklentileri iptal edin.
 4. Yeni bir hizmete geçiş yapıyorsanız, eklentilerinizden gerekli tüm verileri dışa aktarın.

İptal Etmenizin Nedenleri

Hizmetinizi iptal etmeyi hala tartışıyor olabilirsiniz - bu kesinlikle kolay bir karar değil.

Maliyet Çok Yüksek

Shopify gibi platformlar, ilk kaydolduğunuzda haberdar olmayabileceğiniz gizli ücretlere ek olarak, rakiplere göre yüksek bir fiyat talep eder.

Tasarım Sınırlamaları

Bir çevrimiçi işletme denizi arasında, web sitenizin internette öne çıkması gerekir. İyi bir web sitesi oluşturucu, markalı ve benzersiz bir siteyi kolayca oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçları ve özgürlüğü size sağlayacaktır. Ancak, seçtiğiniz hizmetin değiştirebileceklerinizi sınırladığını veya özelleştirmeye kod engelleri koyduğunu görebilirsiniz. Platformunuzu Büyütmek

Çevrimiçi işiniz başarılı olduğunda, bu harika bir haber! Bazı platformlar şunları sunar: Kurumsal çözümler büyüyen işinizi desteklemek için daha iyi tasarlanmışlardır.

En İyi Alternatif Nedir?

Gizli ücretler ve özelliklerle dolu çeşitli fiyatlandırma planları olmadan, bu hizmetle paranızın karşılığını fazlasıyla alacaksınız. Çevrimiçi mağazanızı tasarlamak ve özelleştirmek kod bilgisi, ücretli eklentiler veya pahalı tasarım hizmetleri ile sınırlı değildir  ile benzersiz çevrimiçi mağazanızı hızlı ve kolay bir şekilde tamamen özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya bir sorunuz olursa, ihtiyaç duyduğunuz her an teknik desteğe ulaşabilirsiniz.