E-Mağazanız İçin Müşteri Bilinirliğini Nasıl Artırırsınız?Bir e-mağaza oluşturmak, büyük ölçüde sattığınız ürünlere ve işletmenin finansal unsurlarına bağlıdır. E-ticaret işi  müşteri bilinci. Bu kavram, potansiyel alıcılarınızın e-ticaret markanızın varlığından haberdar olma derecesini ifade eder.

Bu iki yönlü bir ilişkidir.

Bir yandan, e-Ticaret girişimcileri markaları hakkında kelime yaymayı ve satışlarını artırmayı hedefliyor.

Öte yandan, müşteriler paraları için en iyi değeri arıyorlar.

Sonraki birkaç paragrafta yeni e-mağaza sahiplerini göstereceğiz markalarının müşteri farkındalığını nasıl artırabilirim.

ağlar-3017395_1920.jpg

1) Kesin hedefleme üzerinde çalışın

Kesin hedefleme becerisi, başarılı pazarlamanın önemli bir ön koşuludur. Müşteri farkındalığını artırma süreci, işletmelerinin izleyeceği yolu belirleyebileceğinden, yeni bir e-mağaza sahibinin hedef kitle hedeflemesinden en iyi şekilde yararlanması hayati önem taşır.

Enerjinizi teklifiniz için doğru kişilere yönlendirdiğinizde, e-mağazanızın diğer yönleri üzerinde çalışmak için emrinizde daha fazla zamanınız olacak.

Buna uygun olarak, e-ticaret arayışınızın başlangıcında her seferinde bir hedef almalısınız. Bu, çevrimiçi ticaret alanında hala fark edilmeye çalışırken aynı anda çok fazla şeritte sürüşün tavsiye edilmediği anlamına gelir.

Bu hem ürünlerinizi hem de müşterilerinizi ifade eder.  Farklı alıcı gruplarını tek bir şablona sığdırmaya karar verirseniz, satışlarınız ve e-mağaza popülariteniz açısından en verimli sonuçları vermeyecektir.

Bundan dolayı, yapmalısın bir alıcı kişiliği oluşturun, yani benzer ilgi alanlarına sahip bir dizi insanı kapsayacak birkaç ortak özellik belirleyin. Bu özelliklerden bazıları cinsiyet, yaş, eğitim, sosyal statü, aylık gelir ve diğerleridir. Bu seçenekleri daralttığınızda, pazarlama çalışmalarınızı daha spesifik bir şekilde yönlendirebileceksiniz.

2) Kendi deneyiminizi hikaye anlatımına dahil edin

İlginçtir ki, her e-ticaret girişimcisi iş stratejisine kendi deneyimlerini dahil etseydi, hiçbir şey olmazdı. kalabalık. Eğer öyleyse, her işletme, sahibinin işletmeyi ilerletmek için kullanmak istediği benzersiz olaylar dizisinin kanatlarında uçardı.

E-Ticaret ortamına çevrildi – müşterilerinize hayatınızın e-mağazanıza nasıl yansıdığını anlatın. Örneğin, ticari fuarlarda veya yarışmalarda herhangi bir ödül kazandıysanız, bu deneyimi Pazarlama stratejisi. Seçilen ticari hedefleri profesyonel başarınızla desteklemek, e-işiniz hakkında müşteri farkındalığını artırmak için hızlı bir yol için harika bir reçetedir. Markanızı tanıtması ve yeni müşteriler çekmesi için tanınmış bir kişiye ödeme yapmak yerine, kendi markanızın tanıtımını yapan kişi olabilirsiniz.

Bu şekilde, çevrimiçi bir müzik mağazası açan deneyimli ve başarılı bir müzisyenin, o e-Ticaret markasının müşteri farkındalığını artırma olasılığı yüksektir. Elbette dünya çapında ünlü olmanıza gerek yok. Bazen sadece niş bir profesyonelin mağazayı yönetmesi, müşterileri o web sitesinde kalmaya ve bu siteden bir şeyler satın almaya ikna etmeye yetecektir. bu başarı hikayelerinden örnekler Forbes web sitesinde kendi iş hikayenizi oluşturmaya başlamanıza yardımcı olabilir.

3) Kullanıcı deneyiminin sizin için çalışmasını sağlayın

Başlangıçta kolay olmasa da her e-mağaza sahibi, e-mağaza organizasyonunu kendileri için yürütmelidir. Başka bir deyişle, e-Ticaret web sitenize ne kadar kullanıcı dostu özellikler yerleştirmeyi başarırsanız, bir tür kendi kendini tanıtma olasılığı o kadar artar.

Burası, e-mağazanızın temel yapısı konusuna geldiğimiz yer.

UX793043_1920.jpg

E-mağazanızı aşağıdakilerden birine yerleştirirseniz ana e-ticaret platformları, onların uzun deneyimlerine ve bazı köklü prosedürlerine güvenebilirsiniz. E-Ticaret çaylakları için bunlar, web sitelerinde kullanıcı deneyimini iyileştirmesi gereken iki önemli özelliktir.

Müşterileriniz satın alma işlemlerini sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebildiğinde, gelişmiş müşteri farkındalığı söz konusu olduğunda zaten yolun yarısına gelmişsiniz demektir. Yolun diğer yarısı, sattığınız malların performansından onları memnun etmektir.

Bunun dışında toplu mal satın alan müşterilere dikkat etmek önemlidir. Onlar için, bir fare tıklamasıyla çeşitli ödeme seçeneklerine sahip olmanız gerekir.

Ayrıca, hazırlanıyor farklı fatura şablonları çünkü bu gibi durumlarda, onları satın almaya hazır bir müşteriyle karşılaştığınızda daha fazla ürün satma fırsatını yakalamanıza yardımcı olabilir.

4) Sosyal medya kullanıcılarıyla bağlantı kurun

Sosyal medya, yaptığımız her şeyde her yerde mevcuttur, bu nedenle e-mağaza sahipleri çeşitli sosyal medya stratejileri kullanın e-Ticaret markasının müşteri farkındalığını artırmak.

Örneğin, Facebook reklamlarının faydaları ve ürünlerinizi satın alma olasılığı daha yüksek olan hedef kitleye odaklanın. Onları e-mağazanızdan haberdar ederek, müşteriniz olmaları için onlara ilham verebilirsiniz.

E-mağaza sahipleri de Instagram’ın müşteri farkındalığı açısından kendilerine getirebileceği avantajları tanımaya çalışmalıdır. Araştırma sonuçları gösteriyor ki, yaklaşık Instagram kullanıcılarının %68’i markalarla etkileşim kurma eğiliminde. Bu nedenle, hepsi e-mağazanız için potansiyel müşteri adaylarıdır. Dikkatlerini çevrimiçi işinize ve sattığınız şeylere çekmeyi başarırsanız, bu ağdaki popülariteniz ışık hızında artacaktır.

Ayrıca, Instagram görsel bir ağ olduğundan, e-ticaret girişimcileri için mükemmel bir seçimdir, çünkü ürünlerinin fotoğraflarını hazırlamak Instagram promosyonu için.

Bu B2C çözümlerinin yanı sıra sosyal medya, B2B ortamında çeşitli faydalar sağlayabilir. Müşterilerle ilişkilerinizi geliştirmeye devam ederken, iş arkadaşlarınızla bağlantı kurmak için sosyal ağları da kullanmaya devam etmelisiniz.

LinkedIn, şu anda ağ oluşturmak için en güçlü ortamdır. Dünyanın farklı bölgelerinden e-mağaza sahipleri ile iletişime geçebilir ve onlarla e-ticaret iş birliği kurmayı deneyebilirsiniz. Örneğin, iş verimliliğinizi artıracak ve satışlarınızı artıracak bazı güvenilir ve uygun fiyatlı tedarikçilerle karşılaşabilirsiniz.

5) Benzersizliğinizi vurgulayın

İnsanlar genellikle orijinal şeyleri sever. Başka bir deyişle, sizi diğer benzer çevrimiçi mağazalardan farklı kılan şeyleri vurgulamanız gerekir. Müşterilerinizi ikna etmeyi başarırsanız, benzersiz satış önermesi terfi ettiğiniz onların sorunlarını çözecek, e-mağazanız fırlayacak.

E-mağazanızı benzersiz kılan bu özellik, web sitesini müşterilere sunmadan önce ayarlanmalıdır.

Alabileceğiniz yollardan biri orijinal üretim sürecidir. Böyle bir hamle için pazarınız olduğunu fark ederseniz, montaj hattında yapılanların aksine el yapımı ürünler sunabilirsiniz. Ahşap oyuncaklar yapmak ve satmak, bu tür bir üretim benzersizliğine iyi bir örnektir.

Bu makalede sunulan stratejiler, markanızın müşteri farkındalığını artırmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, satışlarınızı iyileştirmeli ve işiniz için daha iyi bir bakış açısı sağlamalıdır. Tüm bu eylemler, popülaritenizin artması ve satışlarınızın artmasıyla sonuçlanacaktır. e-ticaret işi.

AuthorBio: Mark, biz-dev bir kahraman fatura otobüsü – faturalarınızın daha hızlı ödenmesini sağlayan basit bir faturalama hizmeti. Küçük işletme sahiplerinin işlerinde başarılı olmalarına yardımcı olan konularda tutkuyla blog yazıyor. 

Müşterileri çekeceği kesin olan bir çevrimiçi mağaza oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Aşağıdaki ücretsiz e-kitabımızı indirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir