Önde gelen profesyonel web sitelerinden gelen bağlantılar, Google’a desteğin bir işareti olarak işlev görür. Sitenize ne kadar çok kişi destek verirse, o kadar özgün ve dürüst olursunuz. Tüm SEO uzmanlarının size sağladığı temel stratejilerden biri, bağlantılar oluşturmak ve mevcut bağlantı oluşturma hatalarını ortadan kaldırmaktır.

Bugün link kurma işlemlerimizde sıklıkla karşılaştığımız en önemli link kurma hatalarını anlatıyoruz. Temel olarak, bir blog yazarıysanız ve bireysel olarak iş yapıyorsanız, geri bağlantı oluşturma işlemlerinizi yönetmek için herhangi bir aracı kullanmak her zaman harika bir fikirdir.

Bağlantı kurma, SEO’da hayati bir rol oynar – özellikle sayfa dışı SEO’da. Birçok bağlantı kurma prosedürü, yetkisi olan diğer sitelerden web sitenize geri bağlantı almak için tasarlanmıştır.

Google’da iyi bir sıralamaya ihtiyacınız varsa, yalnızca herhangi bir geri bağlantıya ihtiyacınız olmadığını unutmayın; kaliteli bağlantılara ihtiyacınız var.

İnsanların, bağlantı kurarken bilinçsizce temel hatalar yapması yaygındır ve bu, sıralamanızı iyileştirmek yerine zarar verebilir. Bu nedenle, aşağıda her zaman ilgilenmeniz gereken bazı önemli bağlantı kurma hataları bulunmaktadır.

1. “Daha Fazlasının” Her Zaman Daha İyi Olduğunu Düşünmek

Sizi beslemek için kaliteli içerik oluşturmak bağlantı kurma stratejisi olmalı. Ancak kalitenin nicelikten çok daha önemli olduğunu her zaman hatırlamalısınız.

Uzun biçimli içerikle, bu felsefe özünde olmalıdır. İçeriğinizi değerli kılmak için çalışın ve yalnızca uzunluk oluşturmak için bilgileri birleştirmeyin.

Bir çalışma oluştururken veya veriler üzerinde düşünürken, en etkileyici verileri seçmeniz gerekir. Sadece hepsini ifşa etmiyorsunuz, yoksa gazeteciler bulgularınızın gerçek anlamını fark etmeyebilirler. Bu, bloglarınızda, infografiklerinizde veya diğer herhangi bir medya türünde kullanacağınız veri türünü seçmeniz gerektiği anlamına gelir – amacınızı vurgulamak için elinizden gelen en alakalı ve en yararlı verileri kullandığınızdan emin olun.

Bunun yerine ne yapmalısınız?

bir işe alırsanız bağlantı kurma hizmetiveya herhangi bir bağlantı kurma yazılımı kullanarak, stratejinin bir parçası, yalnızca mümkün olduğu kadar çok veriyi açığa çıkarmak yerine müşterilerinize değer vermeye odaklanan içeriğin oluşturulması olabilir. Bu, müşterilerinize paylaştığınız bilgiler aracılığıyla onlara neler sağlayabileceğinizi gösterdiğinizden ve içeriğinizin, nişinize daha iyi uyması için konunuzu akılda tutacak şekilde organize edildiğinden emin olmaya odaklanmanız gerektiği anlamına gelir. İşte diğer bazı hususlar:

 • Sahip olduğunuz içeriği gözden geçirmeye başlayın ve daha az uygun, değerli veya heyecan verici her şeyi ortadan kaldırın.
 • Her bölümü gözden geçirin ve kendinize, bu bölümü ortadan kaldırarak hangi okuyucuların eksik olabileceğini sorun.
 • Bu içeriği ortadan kaldırarak, önemi veya değeri yanlış yere koyarsanız, onu korumanız gerekir.
 • Aslında çok fazla bir şey kaçırmıyorsanız, büyük olasılıkla kırpmaktan faydalanırsınız.

2. Üçüncü Taraf Metriklerine Takıntı

Üçüncü taraf bağlantı metrikleri, gerektiğinde, bir miktar tuz ile uygulanmalıdır. Güvendiğiniz bağlantı metriklerinin sadece “oldukları gibi” orada olmadığından emin olmanız gerekir, ancak bu sayıların bir web sitesi olarak ilerlemeniz üzerinde meşru bir etkisi olması gerekir. Bu, stratejinize değer bile katmayacak istatistikleri takip etmenin faydasız olduğu anlamına gelir.

Bir bağlantı kurma operasyonları kurarken bunlara takıntılı olmak şunlara yol açabilir:

 • Kişisel değerlendirmenin azaltılması
 • Gelecek için strateji oluşturamama
 • Dengesiz bir bağlantı profilinin üretimi

Bunun yerine ne yapmalısınız?

Mükemmel bir bağlantı kurma olasılığını asla göz ardı etmemelisiniz.

Bazı SEO uygulayıcıları, bağlantı olasılıklarını nasıl tahmin ettikleri konusunda birden fazla matrise sahiptir. Link değerlendirmesi ile hazırlandıkları zaman, sadece kullanmak için bazı link olasılıklarına sahip olacaklardır.

Her zaman, tüm bağlantı olasılıklarınızı zamanın %100’ünde kullanamayacağınızı bilin. Yalnızca yüksek DA bağlantıları üretmek için işletmeler üzerinde çok fazla stres var.

Bu süreçte, müşterilerin bir hizmete para harcaması mantıklıdır, bu da bunu bağlantı kalitesini tahmin etmenin makul ve karmaşık bir yolu haline getirir. Ve hepimiz kaliteli bağlantılar geliştirmemiz gerektiğini biliyoruz.

Ancak bu metriklerin zamanla geliştiğini unutmayın. Bugün daha yüksek fiyatlı bir DA yarın düşebilir. Bu şekilde, DA oynanabilir.

3. İşleri Bölmede Başarısızlık

Büyük içerik parçaları okuyucuları hızla şaşırtabilir. Sıkılabilirler, yorulabilirler ve sonunda web sitenizi terk edebilirler. Çok uzun biçimli içerik yayınlamayı düşündüğünüzde, onu bölümlere ayırıp ayıramayacağınızı veya okuyucularınız için biraz daha ilgi çekici hale getirip getiremeyeceğinizi görmeye çalışın. İçeriğiniz boyunca, web sitenizin ilgili yönlerini organik ve doğal olarak bağlayabilirsiniz.

Önemli bir metin parçası olan önemli bir form ipucu, kimsenin bağlantı kurmasını etkilemez. Aynı şekilde, bilgi eksikliği olan önemli bir infografik, okuyucunun aklından hemen çıkabilir.

Bunun yerine ne yapmalısınız?

Uzun biçimli, mesaj tabanlı içeriğinizi kolay anlaşılır hale getirmeye çalışın. Bu, yayınladığınız içeriğin yalnızca bilgilendirici olmadığından, aynı zamanda anlaşılabilir olduğundan ve okuyucularınız tarafından en iyi anlaşılacak şekilde yazıldığından emin olmanız anlamına gelir. Düşünmek:

 • Sayfaya bazı yapılandırma ayrıntıları ekleme
 • Sayfa için özel gezinmeyi kullanma
 • Bir videoyu veya bazı dinamik grafikleri birleştirme

Ve için bilgi grafikleri, sektörünüzde herkesin ele alıp yazamayacağı noktaları ele aldığınızdan emin olun. Bu aynı zamanda infografikleri kolay anlaşılır bir şekilde yapmak anlamına da gelir. Endüstri eğilimlerine ve istatistiklerine bakmanın yanı sıra şunları analiz etmeye çalışın:

 • Daha kolay sindirim için daha küçük grafiklere bölmek
 • Biraz farklı bir niş kitle için bir bölüm üretmek

4. Heyecan Verici İçerik Üretmemek

Kulağa bariz gelebilir, ancak mevcut ve çekici kategoriye giren çok fazla içerik var, ancak bu, bağlantı kazanmayla sonuçlanmıyor.

Ne tür bir içerik oluşturuyor olursanız olun, benzersiz ve beklenmedik bir şeye sahip olmalısınız.

Bunun yerine ne yapmalısınız?

Nasıl yapılır makaleleri gibi uzun biçimli içerik oluştururken bile, gerekli ancak bildirilmemiş alanları keşfetmeye çalışın. Bu, nişinizde eksik olabilecek ilgili konuların ve keşfedebileceğiniz kavramların ne olduğunu bulmak anlamına gelir. Aynı anahtar kelimeleri kullanamayabilirsiniz, ancak yalnızca alternatif bir bakış açısıyla uğraşmak, arama motorlarının çalışmanızı sıralamak istediğiniz anahtar kelimelerle bağlamsal olarak alakalı olarak görmesine yardımcı olabilir. Arama motorları hakkında yazılacak konuları nasıl seçtiğinizi de dikkate aldığından, bu sizin açınızdan büyük bir avantaj olabilir.

Görünür içerik oluşturuyorsanız, heyecan yönü her şeydir. Yıllar önce harika olan Infographics hala geçerli olabilir, ancak okuyucular için yeni ve benzersiz olarak karşılanmayabilirler. İnfografik hazırlarken çalışmalarınızda infografiklerin ne hakkında olduğunu açıklamaya ve bilgilerin kafa karıştırıcı olmayacak şekilde sunulduğundan emin olun.

5. Asansör Sahasının Eksikliği

Eklemeyi ihmal etmek asansör sahası genellikle göz ardı edilmesi kolay evrensel bir şablonla sonuçlanır. Asansör konuşması, içeriğinizin benzersiz değer çözünürlüğünü sergilemenin en hızlı ve en kolay yoludur. En faydalı sonuçları fark etmek için erişiminizde mükemmel bir asansör konuşmasına ihtiyacınız olacak.

Bu basitçe, markanızdan ne zaman bir şey çıkarsanız, ona uzun vadeli bir perspektiften bakmanız gerektiği anlamına gelir. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi benzersiz kılacak bu içerik sürümüyle tam olarak ne yapıyorsunuz? Bu, yeni içerik yayınladığınızda her zaman göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir.

Bunun yerine ne yapmalısınız?

Bir asansör konuşması, içeriğinizin en iyi üç bölümünü düzenli olarak içerir. İçeriğiniz, ulaştığınız kişileri veya onların benzerlerini nasıl destekliyor? İçeriğiniz, hedef kitlenizin kendi sorunlarını çözmesine nasıl yardımcı olur ve içeriğiniz sektörünüzü nasıl yükseltebilir?

Konuşmanızda yanıtlamaya karar verebileceğiniz bazı sorunlar:

 • Bilgilendirici içerik paylaşıyorsanız, öğenizin hangi sorunu ve kimin için çözdüğünü düşünün. Oradaki diğer öğelerden nasıl farklıdır?
 • Eğlendiren içerik yayınlamayı planlıyorsanız, izleyicilerinize ne gibi bir değer katabilir? Bu içerik, kitle üyelerinizi eğlendirirken hangi ürün ve hizmetleri öne çıkarabilir?
 • Grafik ve multimedya yayınlamayı planlıyorsanız, onu aynı anda hem görsel olarak çekici hem de eğitici hale getirebilecek hangi bilgileri koyacaksınız?

Uzun vadeli sıralama sonuçlarına ulaşmanın hızlı bir yolu yoktur. Bağlantı satın almak, yüzlerce belirli birlik bağlantı metni anahtar sözcüğü oluşturmak ve otomatik bağlantı alışverişi kısa vadeli sorunlara neden olabilir. Ancak bunun bedelini eninde sonunda sıralamalarda aşırı bir düşüşle ödeyeceksiniz.

Bağlantı oluşturma, hem Google’ın hem de insanların değerli ve alakalı olarak gördüğü tutarlı, değerli ve çekici bağlantılar oluşturmak için zaman alır.

Harika içerik oluşturmak ve ürünleriniz veya hizmetleriniz aracılığıyla değer uygulamak gibi şeylere odaklanarak, kalitenizi iyileştirebilirsiniz. bağlantı kurma stratejisi.

2 thoughts on “Kaçınmanız Gereken En Önemli 5 Bağlantı Kurma Hatası

 1. Seo hizmeti yapiyormusunuz hocam backlink islemleri sitemi nasil daha hizli indexleye bilirim googlede bir fikriniz varmi yardimci olurmusunuz site adresin www.*****t**.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir