E-Ticaret web siteniz söz konusu olduğunda, temel web hayati değerlerinizin sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak kesinlikle çok önemlidir. Ancak, birçok e-ticaret mağazası sahibi için bu, şaşırtıcı bir şekilde sıklıkla unutulan bir şeydir. Bu amaçla, temel web hayati öğelerinin neler olduğunu ve sitenizi nasıl geliştirebileceklerini ve sitenizin metriklerini iyi performans göstermiyorlarsa iyileştirmek için neler yapabileceğinizi bilmeniz önemlidir.

Temel Web Verileri Nelerdir?

Web sitenizi güçlendirmeye bakmadan önce SEO görünürlük amaçları, temel web hayati değerlerinin gerçekte ne olduğunu düşünmemiz gerekiyor.Öyleyse, sitenizde onları iyileştirmeye bakmadan önce, ne yaptıklarını özetleyerek başlayalım.

  • Sayfanın yükleme performansı (bir sayfanın farklı yönleri ve özelliklerinin yüklenmesi için geçen süre dahil)
  • Kullanıcı tarafında sayfa ile etkileşim kolaylığı
  • Kullanıcı için sayfa görsellerinin kararlılığı

Bunlar, e-Ticaret web siteniz için temel web hayati değerlerinin ölçülme yollarına sadece birkaç örnektir. Ayrıca, arama motorlarının web sitenizi ne kadar iyi derecelendirdiği konusunda giderek daha önemli bir rol oynarlar ve temel web hayati önemlerini dikkate değer bir nokta haline getirirler.

Arama Motoru Sıralaması Temel Web Verilerini Nasıl Kullanır?

Arama motoru kullanıcılarının aramalarından en iyi sonucu almalarını sağlamak için arama motorları algoritmalarını düzenli olarak güncellemektedir. Bu hedefin bir parçası olarak, e-Ticaret web siteleri oyunlarının zirvesinde kalmak ve arama motoru sonuçlarında mümkün olduğunca üst sıralarda yer almak istiyorlarsa, yapılan bu değişikliklerin farkında olmaları gerekir.

Zorunlu e-Ticaret web sitelerinin dikkate alması gereken bu tür bir değişiklik, temel web hayati öğelerini SEO algoritmaları. E-Ticaret web sitenizin metriklerinin güncellenmesi ve en iyi şekilde çalışması için son tarih 1 Mayıs 2021’dir.

Temel web hayati değerlerinin SEO üzerinde sahip olduğu etki miktarı aslında oldukça önemlidir ve şimdi bu ölçümleri (yükleme hızı ve genel UE) iyileştirmeye öncelik veren e-ticaret web sitelerinin önemli deneyimler yaşadığı görülmüştür. arama motoru sıralaması diğer web sitelerine kıyasla artırır. Bu nedenle, bu hayati bilgileri henüz optimize etmemiş web siteleri için şimdi başlama zamanı.

Temel Web Verileri Neden Önemlidir?

Açıkçası, web sitenizin hayati değerlerini artırma ihtiyacı her zamankinden daha önemli. Kullanıcı deneyimini iyileştirmek, müşterilerin web sayfanızda daha fazla zaman geçirmesine neden olabilir. Müşterilerinizin davranışları hakkında daha iyi bilgi edinmek için, aşağıdaki gibi herhangi bir kullanıcı davranışı analiz aracından yararlanın: Tam Oturum.

Önemli Web Verileri Nasıl Ölçülür?

temel web hayati değerlerini ölçmek

Temel web hayati değerleri, Google tarafından oluşturulan bir dizi metriktir. Neyse ki, bunun için kullanabileceğiniz basit bir araç var. Sayfa Hızı Analizleri.

Araç, web siteniz için farklı metrikleri ölçerek ve analiz sonuçlarını basit ve anlaşılması kolay bir biçimde sunarak çalışır. Her puana iyi, iyileştirilmesi gereken veya zayıf bir puan ve ayrıca sayısal bir derecelendirme verilir.

PageSpeed ​​Insights aracının ölçtüğü üç ana bileşen vardır: En Büyük İçerikli Boyama, İlk Giriş Gecikmesi ve Kümülatif Mizanpaj Kayması. Bu faktörlerin üçü de sayfa optimizasyon sürecinin bir parçası olarak anlaşılması önemlidir.

temel web hayati bilgileri

Kaynak

Web sitenizin temel hayati değerlerini ölçmenize yardımcı olacak yüzlerce araç olsa da, aşağıdaki gibi bir araç kullanmayı düşünmelisiniz. SE Sıralaması, temel web hayati bilgilerinizi iyileştirmenize yardımcı olmak için derinlemesine ve iyi araştırılmış web sitesi analitiği sağladı.

En Büyük İçerikli Boya (LCP)

en büyük içeriğin görünüme yüklenmesinin ne kadar sürdüğüne bağlı olacaktır. Bu, bir metin gövdesi veya bir resim olabilir; genellikle, resimler, videolar ve hareketli gifler,

İlk Giriş Gecikmesi (FID)

Bu, işlenmekte olan olaylar ve benzerleri gibi hususları içerir.

Kümülatif Düzen Kaydırma (CLS)

Bu arada, daha yüksek bir puan, daha fazla sayıda düzen kaymasını temsil eder.

Laboratuvar Vs. Saha Verileri: Sitenizi Optimize Etmek İçin Her İkisini de Düşünün

PageSpeed ​​Insights aracının bir parçası olarak, laboratuvar ve saha verileri hakkında size bilgi verilecektir. Ama bu ne anlama geliyor? Bununla birlikte, her zaman mevcut olmayabileceğinden, saha verilerinin bir sınırlaması vardır. Uzman web geliştiricileri her iki veri setinin anlamını değerlendirmek için eleştirel düşünme pratiği yapması gerekir.

Bu amaçla, araç gerçek dünyadaki ziyaretçilerinizden bu verileri toplayana kadar, yalnızca laboratuvar verileriyle sınırlı kalacaksınız. sitenizi optimize etmek için araç.

Önemli Web Verilerinizi Artırmak için İpuçları

temel web vitals geliştirici araçları
. Ancak, e-Ticaret siteniz için bunları nasıl iyileştirebilirsiniz?

Site Performans Metriklerini Düzenli Olarak Değerlendirin

Her şeyden önce, sitenizin performansını her zaman düzenli olarak değerlendirmelisiniz. Ayrıca, sitenizin metriklerindeki kademeli iyileştirmelere de dikkat etmelisiniz.

Elbette web siteniz bir gecede değiştirilemez.

Düzen Kaydırmalarını Ortadan Kaldırın

Ardından, büyük düzen kaymalarını ortadan kaldırmaya odaklandığınızdan emin olun. Mobil e-ticaret satışlarının bu yıl için e-ticaret satışlarının çoğunluğunu oluşturması beklenirken, bunun önemi yeterince vurgulanamaz.

İçerik Boyutunu Küçült

Üçüncüsü, içeriği minimumda tutmaya çalışın. Burada resimleri ve benzerlerini sitenizden kaldırmanız gerektiğini söylemiyoruz, ancak bunları mümkün olduğunca küçültmeye çalışmalısınız. Büyük resimler, özellikle mobil cihazlar için web sitenizi çok yavaşlatacaktır.

 

6 thoughts on “SEO görünürlük amaçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir