Konumda FedEx Hold ile e-Ticaret Gönderimini İyileştirin

Nakliye, hem müşteriler hem de perakendeciler için e-ticaretin stresli bir parçası olabilir. Teslimatla ilgili sorunlar, hem alıcı hem de satıcı için ekstra iş anlamına gelir; çevrimiçi mağaza, sorunun kaynağı ne olursa olsun bazen suçu üstlenir. Sevkiyat mümkün olduğunca sorunsuz olduğunda, müşteriler daha iyi bir deneyim yaşar ve markalar itibarlarına fayda sağlar.

Nakliye şirketleri, sipariş bekleyen müşterilerin gönül rahatlığını ve rahatlığını amaçlayan süreçte çok sayıda iyileştirme yaptı. Takip numaraları, özel talimatlar sağlama yeteneği ve diğer özellikler, e-ticaret gönderisini herkes için çok daha kolay hale getirdi. Bir siparişin daha sonra teslim alınmak üzere güvenli bir yere gönderilmesi seçeneği, başka bir kolaylık düzeyi getirir. İster zamanlama çakışmaları, ister teslimat güçlükleri veya bir mahalledeki paket kaybı riski nedeniyle olsun, birçok müşteri, gönderilerini istedikleri zaman teslim alabilecekleri bir yer seçmeyi çok ister.

FedEx Hold at Location bu seçeneği 3dcart mağazalarına getiriyor. İşte bu özelliğin bir özeti, nasıl kullanışlı olabileceği ve e-Ticaret web sitenize nasıl ekleyeceğiniz.

Konumda FedEx Hold nedir?

Konumda FedEx Hold (HAL), müşterinin önceden tanımlanmış bir listeden seçtiği bir gönderi yöntemidir. FedEx kendi adreslerini girmek yerine siparişlerinin varış noktası olarak konumları. Kargo geldiğinde müşteriye bilgi verilir ve siparişini belirttiği yerden teslim alması için 7 günü vardır. Müşterilerin, sürecin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için siparişlerini alırken kimliklerini ve takip numaralarını getirmeleri gerekecektir.

FedEx konumları, FedEx Office veya FedEx Ship Center mağazalarıyla sınırlı değildir, ancak bu hizmeti sağlamak için FedEx ile çalışan diğer birkaç işletmeyi içerebilir, örneğin:

  • Bağımsız olarak sahip olunan FedEx Yetkili Gemi Merkezleri
  • Katılımcı Walgreens konumları
  • Albertson's, Kroger ve diğer marketlere katılmak
  • Bazı Walmart konumlarında FedEx Ofisi

Aralarından seçim yapabileceğiniz 11.000'den fazla lokasyonla, müşterilerin ödeme sırasında kendilerine sunulan seçenekleri daraltabilmeleri çok önemlidir. 3dcart'ın FedEx HAL özelliği, müşterinin Posta kodunu ve maksimum arama yarıçapını girmesini gerektirerek bunu basitleştirir. Uygun konumlar, adresleri, çalışma saatleri ve müşterinin kendileri için en uygun konumu seçebilmesi için yol tarifi almak için bir kısayol ile birlikte listelenecektir.

Bir Müşteri Gönderinin Ne Zaman Bekletilmesini İstiyor?

Kolaylık, e-ticaretin çekiciliğinin büyük bir parçası olduğundan, bir müşterinin bir alışveriş merkezine seyahat etmeyi tercih etmesi mantıksız görünebilir. FedEx evden bir gönderi almak yerine konum, ancak seçeneği seçmelerinin birkaç nedeni var.

Teslimat Sorunları

Müşteri, teslimatları almakta sorun yaşayan bir yerde yaşıyor olabilir. Bu, bir apartman kompleksinin yönetimindeki düzensizlikten kaynaklanabilir - belki de bir posta kutusuna sığmayan paketleri bırakmak için açıkça tanımlanmış bir yer yoktur ve sakinlerin teslimat bildirimini alır almaz her zaman paketlerini aramaları gerekir. . Diğer bir yaygın sorun, örneğin kırsal bir bölgede veya sürücülerin sıklıkla yanlış eve teslimat yapmasına neden olan bir sokak düzenine sahip bir mahallede yaşıyorlarsa (örneğin 123 10th Street yerine 123 10th Street) evlerini bulmak veya tanımlamak zor olan müşterilerle ilgilidir Cadde birkaç sokak ötede). Tabii ki, bazı gönderiler bunu başaracaktır, ancak birçok müşteri, paket kaybı veya başarısız teslimattan kaçınmak için bir HAL seçeneğine bayılır.

Paket Hırsızlığı Riski

"Sundurma korsanları" her zaman bir olasılık olmuştur, ancak son zamanlarda ev sahiplerinin güvenlik kamerası görüntüleri yerel haberlerde ve internette yaygın olarak paylaşıldığı için kötü üne kavuştular. Herkesin, her yerde, alışılmış bir şekilde paketleri çalan vicdansız bir komşusu olabilir ve bazı daha özel hırsızların yeni teslimatlar arayan mahallelerden geçtiği bilinmektedir. Diğerleri, bir kutuya dokunulmadan saatlerce oturduktan sonra cazibeye kapılan fırsatçılardır. Sundurma korsanlığı yıl boyunca bir sorun olabilir, ancak genellikle tatillere yaklaştıkça ortaya çıkar. Kesin durum ne olursa olsun, bir müşteri teslimattan sonra siparişinin çalınmasıyla ilgili endişeleri varsa, teslim almak için bekletme şansını yakalayacaktır.

Zamanlama Çakışmaları

Bir teslimat imza gerektirdiğinde, müşterinin siparişini imzalamak için orada olması gerekir; bu, müşteri müsait değilken teslimat girişimleri yapılırsa hayal kırıklığına neden olabilir. Yetişkin imzası gerekliyse, müşteri imzasının 21'in üzerinde olması gerektiğinden bu başka bir engel oluşturabilir. internetten şarap satmak.

İmza zorunluluğu olmasa bile, bazı müşteriler yine de teslimatlarını almak için hazır olmak isterler. aracılığıyla bir teslimat zamanlama FedEx mümkündür, ancak bir ücrete tabidir. Sıkışık programları olan birçok müşteri, bir zamanlama ücreti ödemek veya bir sürücüyle bağlantının kopması riskini almak ve birden fazla teslimat girişimiyle uğraşmak zorunda kalmak yerine paketini bir yerden almayı tercih eder.

Tabii ki, yukarıdakiler sadece yaygın senaryolardır ve bazı müşteriler, örneğin, gizlilik adına veya bir sürprizin korunmasına yardımcı olmak için kendi nedenleriyle paketlerini almayı tercih edebilir. Bu yüzden müşterilerinize bu özelliği sunmak her zaman buna değer.

FedEx Hold at Location Online Mağazanıza Nasıl Eklenir

Sağlam setimizin bir parçası olarak e-ticaret kargo özellikleri, 3dcart'ın FedEx entegrasyonu, müşterilerinize ödeme sırasında bir seçenek olarak FedEx HAL sunmayı kolaylaştırır. Mağazanızın birkaç gereksinimi karşılaması gerekiyor:

  • Öncelikle, çevrimiçi mağazanızda taşıyıcı olarak FedEx Real-Time Shipping'i ayarlamanız ve 3dcart Plus veya daha yüksek bir plan üzerinde olmanız gerekir.
  • FedEx HAL'in doğası gereği, müşterilerin ev adreslerine gönderi yapmaması anlamına geldiğinden, bu özellik, mağazanızın ayarlarında bulunan "Faturalandırma/Sevkiyat Eşleşmeli" seçeneğiyle uyumlu değildir. Bu ayarı güvenlik amacıyla kullanıyorsanız, kapatmakta tereddüt edebilirsiniz, ancak 3dcart, işinizi korumaya devam edebilmeniz için birkaç başka e-Ticaret sahtekarlığı önleme aracı sunar.
  • Çevrimiçi mağazanızın tasarımı, 3dcart'ın mevcut Temel temalarından biri veya özel tasarım aracılığıyla Core Template Engine üzerinde oluşturulmalıdır. Temel temalar en yeni 3dcart tasarım standardıdır ve hepsi e-ticaret temaları 3dcart Tema Mağazasında mevcut olan Core'dur.

Çevrimiçi mağazanız bu kriterleri karşılıyorsa, Gönderi Ayarlarınızdaki FedEx modülünde FedEx HAL'ı etkinleştirebilirsiniz. FedEx kimlik bilgilerinizi ilk girdiğiniz ayarlarda bir kutuyu işaretlemek kadar basittir.

Özelliği açtıktan sonra, 3dcart'ın FedEx entegrasyon gerisini halleder. Müşteriler seçeneği hemen görmeye başlayacak.

Müşterilerinize En İyi e-Ticaret Gönderi Deneyimini Sunun

Çevrimiçi işletmeler, müşterilerinin ihtiyaçlarına hizmet etme becerisiyle yaşar ve gelişir ve nakliye, bu ihtiyaçların merkezinde yer alır. FedEx Hold at Location, ister evde sipariş almakta sorun yaşasınlar, ister paketlerinin başka bir yere teslim edilmesini tercih etsinler, müşterilere başka bir seçenek sunarak rahatlığı artırır.

FedEx HAL'in işiniz için çok uygun olduğunu düşünüyorsanız, yüzlerce başka ürünle birlikte çevrimiçi mağazanızda uygulamayı kolaylaştırdık. sahip olunması gereken e-ticaret özellikleri başarılı olmanıza yardımcı olmak için tasarlandı.